15 Temmuz şehitlerine yazılan mektuplara ödül

Öğrencilerin 15 Temmuz şehitlerine yazdığı mektuplar Kahramankazan’da ödüllendirildi. Dereceye girenlere, başarı sertifikası ve altın hediye edildi

15 Temmuz şehitlerine yazılan mektuplara ödül
FETÖ darbe girişiminin engellenmesinin sembolü haline gelen Kahramankazan, anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Ankara genelindeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen "15 Temmuz Demokrasi Şehitlerine Mektuplar" yarışmasında dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği ve Kahramankazan Belediyesinin ev sahipliği yaptığı "15 Temmuz Demokrasi Şehitlerine Mektuplar" yarışması ödül töreni gerçekleştirildi.

ŞEHİT AİLELERİ KATILDI
Kahramankazan Aile Yaşam Merkezi'nde düzenlenen törene, Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kaymakam Engin Aksakal, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Sadettin Karakan ve ilçe protokolü ile 15 Temmuz şehitlerinin aileleri ve gaziler de katıldı. Şehitler için Kur'an-ı Kerim okunmasıyla başlayan program, 15 Temmuz gecesi ilçede verilen mücadelenin anlatıldığı kısa film gösterimiyle devam etti. Daha sonra yarışmada dereceye giren öğrenciler, şehitler için yazdıkları mektupları okudu. Yarışmada birinci olan öğrenciler ve danışman öğretmenler, başarı sertifikası ve altınla ödüllendirildi. Belediye Başkanı Lokman Ertürk, 15 Temmuz direnişinin önemli noktalarından biri olan ve verilen mücadele sırasında 9 şehit, 92 gazi veren Kazan'da böylesine anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı gururlu olduklarını belirterek, "Yavrularımızın 15 Temmuz şehitlerine yazdığı mektuplar hepimizi duygulandırdı. Bu destansı direnişin nesilden nesle aktırılması adına bu program çok önemli. Dereceye giren yavrularımızı tebrik ediyor, öğretmenlerini de kutluyorum" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN