5 bin konutun bini satıldı

Samsun Yolu’nda “Yeni Mamak” Projesi kapsamında 2018 yılında inşa edilecek 5 bin konuta Mamaklı işadamları 11 şartla talip oldu. Toplantıda 5 bin konutun bin adedine iki müteahhit talip olduğunu açıkladı

5 bin konutun bini satıldı
Bugüne kadar 9 bin gecekondunun yıkıldığı, 5 bin konutun inşa edildiği dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projesi Yeni Mamak'ta geriye kalan yaklaşık 40 bin konutun daha hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi için bölgenin müteahhitleri ile işbirliği yapılacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Gökşin, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Yunus Aluç ve Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanı Osman Özbayrak Mamaklı müteahhitlerin sorularını yanıtlayarak istişarelerde bulundu. Toplantının açılış konuşmasını yapan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Samsun Yolu ve etrafının ilerleyen dönemde cazibe merkezi haline geleceğini ifade etti.

CAZİ BE MERKEZİ OLACAK
Başkan Mesut Akgül, Samsun Yolu kenarına 200 yataklı devlet hastanesi inşa edildiğini belirterek Mamak Belediye hizmet binasının, Kaymakamlık binasının da bu yol üzerine taşınacağını açıkladı. Ayrıca bölgede dev bir AVM projesinin de olduğunu açıklayan Akgül, belediyenin taşınacağı alana da dev bir kent meydanı yapmayı planladıklarını ifade etti. YHT hattının da bu yol kenarından geçtiğini söyleyen Başkan Akgül, banliyö treninin de hizmete girmesiyle Yeni Mamak Projesi'nin ilerleyen dönemde cazibe merkezine dönüşeceğini belirtti.

YARDIMCI OLUNACAK
Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Gökşin ise bölgeye yaklaşık 40 bin konut inşa edileceğini ve bunun 5 bin adedinin 2018 yılında yapılmasının planlandığını açıkladı. Gökşin, Büyükşehir Belediyesi olarak projede yer alacak müteahhitlere destek verileceğini de ifade etti. Şartların konuşulması durumunda yapı denetim, hafriyat, çevre düzenlemesi ve reklam gibi konularda müteahhitlere yardımcı olabileceklerini belirtti.

11 İSTEK SUNULDU
Toplantıda 2018 yılında yapılacak 5 bin konutun bin adedine 2 işadamı orada talip olduğunu açıkladı. Mamak Müteahhitler Derneği ise Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna'ya sunulmak üzere 11 şartlarını iletti. Mamaklı işadamları 11 şartın kabul edilmesi durumunda Yeni Mamak Projesi'nde yer alacaklarını açıkladı. Mamaklı müteahhitler, Başkan Tuna'dan; harç muafiyeti, hafriyat döküm parası muafiyeti ve istinat duvarları konusunda istekte bulundu.
BİZE ULAŞIN