2018’in ilk günü halkın

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna 2018’in ilk gününde bin vatandaşla tek tek makamında görüşerek sorunlarını dinledi

2018’in ilk günü halkın

Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına 6 Kasım 2017'de oturan Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan'da her cuma günü uyguladığı halk günü uygulamasını Büyükşehir'de de devam ettiriyor. Bugüne kadar ilçe belediye başkanları, belediye bürokratları ve STK temsilcileri ile istişarelerde bulunan Başkan Mustafa Tuna şimdi de vatandaşlarla bire bir görüştü.

BİN KİŞİYLE GÖRÜŞTÜ
Büyükşehir Belediyesi'ndeki Başkanlık Makamı'nda yaklaşık 600 kişiyle tek tek istişare toplantısı yaptı. Saat sabah 10.00'da başlayan ve akşam saatlerine kadar süren görüşmelerde vatandaşlar mahallelerindeki yol, su ve ulaşım başta olmak üzere çeşitli sorunlarını direkt olarak başkana iletti. Toplantıda Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Gökşin, Genel Sekreter Asım Balcı, Genel Sekreter Yardımcıları Balamir Gündoğdu, Yunus Aluç, Vedat Üçpınar ile ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahmut da hazır bulundu. Bürokratlar sorunların çözümü noktasında vatandaşların taleplerini not aldı.

TEŞEKKÜR EDERİZ...
SABAH Ankara'ya konuşan bazı vatandaşlar, "Uygulamadan çok memnunuz. İnşallah devamı gelir. Sorunlarımızın hemen çözümü için yerinde bir uygulama... Yılın ilk gününde tatil olmasına rağmen bugünü bize ayıran Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'ya teşekkür

'TATİL NEDİR BİLMİYORUM'
Başkan Tuna, Halk Günü'yle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Bugün tatil herkes tatil yaparken vatandaşlarımızla ve muhtarlarımızla buluşalım istedik. Ben tatil nedir bilmiyorum. Tatil dinlenme günüdür. Ben vatandaşlarımı dinleyerek, onların sorunlarına çözerek dinlenmiş oluyorum. Randevu taleplerini bugün değerlendirmeye gayret ediyoruz. Ağırlıklı olarak hayırlı olsun dileklerini ilettiler. Mahallelerimizin sorunları, talepleri geldi. İhtiyacın bir kısmı giderilir bir kısmı yenilenir. Bu ihtiyaçları aşama aşama gidermek için hep beraber gayret edeceğiz. Fırsat buldukça yapacağız. Bunu gittiğimizde ilçelerde de yapıyoruz."

BİZE ULAŞIN