Başkentliler yeni yılı Kızılay’da karşıladı

Ankara sokaklarında yeni yıla girmeye hazırlanan Başkentliler, kentin en yoğun yeri olan Kızılay Meydanı’nda toplandı

Başkentliler yeni yılı Kızılay’da karşıladı

Yeniyılı Ankara sokaklarında karşılamak isteyen başkentliler, kentin en merkezi noktası olan Kızılay'da toplandı. Ankaralılar, 2018 yılına Kızılay Güvenpark'taki kutlamalarla girdi. Kızılay'da akşam saatlerinde toplanmaya başlayan başkentliler, saatler gece yarısına yaklaştığında Güvenpark ve Kızılay Meydanı çevresinde kalabalıklar oluşturdu. 2018'e "Hoş geldin yeni yıl" diyerek giren vatandaşlar, yeni yıla adım atıldığında müzik eşliğinde eğlendi ve yeni yılı kutladı. Ankaralılar, yeni yılın ilk dakikasıyla birlikte meşaleler yaktı ve gökyüzüne havai fişekler ile maytaplar attı. Ankara'nın eğlence yerlerinde de yeni yıl coşkuyla karşılandı. Binlerce kişinin toplandığı Kızılay'da Ankara Emniyeti tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı. Yabancıların da yoğun ilgi gösterdiği Kızılay Meydanı'nda geniş güvenlik tedbirleri alan Ankara polisi, trafiğe kapalı meydana girmek isteyenleri oluşturulan arama noktalarından aldı.

1982 KAMERA
Yeni yıl kutlamaları nedeniyle Kızılay 15 Temmuz Milli İrade Meydanı saat 20.00 itibariyle araç trafiğine kapatıldı. 7 bin 344'ü polis, 2 bin 400'ü jandarma olmak üzere Ankara genelinde toplam 9 bin 744 güvenlik personeli caddelerde, sokaklarda, umuma açık mekânlarda, alışveriş merkezlerinde ve eğlence merkezlerinde görev aldı. Alışveriş merkezleri saat 20.00'de kapatılırken, umuma açık eğlence mekanları, metro istasyonları, tren garı ve AŞTİ'de özel güvenlik görevlilerine ilave olarak polisiye tedbirler alındı. Ankara Valiliği'nce Kent Güvenliği Yönetim Sistemi Merkezi'nde, kent bin 982 kamerayla izlendi, alınan görüntüler doğrultusunda güvenlik birimleri bilgilendirildi.

ALKOL KONTROLÜ YAPILDI
Durdurulan sürücülerden alkol metreye üflemeleri istendi. Ayrıca trafik ekiplerince araç sahiplerinin sürücü belgeleri ve araç ruhsatları da kontrol edildi. Yılın ilk saatlerinde yapılan uygulamada, bazı araç sürücülerine alkollü araç kullanmaktan ceza kesildi. Hususi otomobili 0,50, hususi olmayan otomobilleri 0,20 promil üzerinde alkollü olarak kullanan sürücülere ilkinde bin 2 lira, ikincisinde bin 256 lira, üçüncüsünde ve daha fazlasında 2 bin 18 lira para cezası uygulanıyor.

POLİSLER 'NOEL BABA' KILIĞINDA GÖREV YAPTI
Ankara'da Kızılay 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda toplanan binlerce kişi, yeni yıla havai fişek gösterileri ile girdi. Trafiğe kapalı alanda oynayarak doyasıya eğlenen vatandaşlar, dilek feneri uçurdu. Polis ekipleri ise meydan ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Onlarca poliste 'Noel Baba' kılığında görev yaptı. Vatandaşlar, yeni yılı kutladıktan sonra dağılmaya başladı.

BİZE ULAŞIN