Cavcav iddialara cevap verdi: Kimseye bir kuruş borcumuz yok

Gençlerbirliği Başkanı Murat Cavcav, kulüpte yolsuzluk yapıldığı yönündeki haberlerin yalan olduğunu belirterek, “Hiç kimseye bir lira borcumuz yok” dedi

Cavcav iddialara cevap verdi: Kimseye bir kuruş borcumuz yok

Gençlerbirliği Başkanı Murat Cavcav, hakkındaki iddialara yanıt verdi. Cavcav, "Diğer kulüpleri görüyorsunuz, her birinin dünya kadar borcu var. Biz kendi ayaklarımızın üzerinde duruyoruz. Sezon başı futbolcular pulla alınmadı, parayla alındı. Bonservisi olan var, menajerlik ücreti olan var, kulüplerine verdiğimiz ücretler var. Sözleşmelerini uzattığımız oyuncular var. Bunlar parayla olacak şeyler. Bir kuruş borcumuz yok, paramız da Allah'a şükür var. Biz konuşulan o paralara tenezzül etmeyiz. Bunlara sadece gülüyorum, başka da bir şey demiyorum. Gençlerbirliği Kulübü olarak iyi durumdayız. Kimseye borcumuz da ihtiyacımız da yok."

'ÜÇ TAKIM DÜŞÜYOR..'
Murat Cavcav, kulübün onursal başkanı babası İlhan Cavcav'ın isminin verildiği sezonda Gençlerbirliği'nin ligden düşme ihtimalinin konuşulmasını "Biz bunlara kulağımızı tıkıyoruz. Her kulüp düşebilir, çıkabilir. Üç takım düşüyor, üç takım çıkıyor. 'Gençlerbirliği düşerse...' lafını Allah korusun, ağzıma dahi almak istemiyorum" diyerek yorumladı. Kırmızı-siyahlı takımın sezonun ikinci yarısında daha iyi olacağını dile getiren Cavcav, Murat Cavcav, bu sezon ikinci kez göreve getirdikleri teknik direktör Ümit Özat'ı 3'üncü haftanın ardından göndermelerinin hata olduğunu dile getirdi. Sezon öncesi transferleri Ümit Özat ile yaptıklarını, alınan oyuncuların da kaliteli ve kariyerli olduklarını dile getiren Cavcav, "Her hoca farklı düşünebilir. Transferleri Ümit hoca ile yaptığımıza göre oyuncuların güvenini yeniden sağlaması, tazelemesi için tekrar gelmesinin doğru olacağını düşündüm. İyi de yapmışız. Maç başkadır, idman başka. Transferler uzun süre oynamadı, Ümit hoca geldikten sonra devreye girdiler. Takıma fayda sağlayacaklarını da hep beraber gördük" diye konuştu.

'BİZİ YIPRATMASINLAR'
Murat Cavcav, yeniden göreve getirdikleri Ümit Özat ile ağabey kardeş gibi bir konuşma yaptıklarını aktararak, "Hocamızın bilerek yanlış yaptığını kesinlikle düşünmüyorum. Ümit hoca düzgün kişilikli, karakterli biridir. Her şeyi kulüp içindir, hatta kulüpte yatıp kalkıyor. Bu kadar Gençlerbirliği'ni sever." değerlendirmesinde bulundu. "Bizi yıpratmasınlar. Gençlerbirliği, köklü bir camia, Cumhuriyetimiz ile yaşıt bir kulüp." ifadesini kullanan Cavcav, şunları söyledi: "Eleştirilerin haklı olduğunu düşünmüyorum. Her şeyden önce İlhan Cavcav Sezonu. Takımlarda başarılı, başarısız dönemler olabilir. Tamam 14 puanla bitirdik, iç açıcı bir durum değil ama ikinci yarı üst sıralara çıkabilecek kapasitede bir kadromuz var. Her şeyimiz mevcut. Protestolardan futbolcular etkileniyor. Bunu mantık dışı buluyorum. Tribüne gelen seyircilerimizin, taraftarlarımızın köstek olmak yerine takımı desteklemelerini bekliyorum. İlk dönem başarısız olmuş olabiliriz ama ikinci dönem böyle olacak diye bir kaide yok." Cavcav, ara transfer döneminde yurt içinden iyi futbolcu almanın mümkün olmadığını vurgulayarak, "Hiçbir takım iyi futbolcusunu devre arasında vermez. İyi oyuncu alabilmek için yurt dışına bakmak gerekiyor" diye konuştu. Yapılacak transferin kadrodaki futbolculardan daha kaliteli olması gerektiğini dile getiren Murat Cavcav, "Görüştüğümüz 1-2 oyuncu var. Anlaşabilirsek transferi yaparız, olmazsa da mevcut kadromuzla yolumuza devam edeceğiz. Transfer yapmak için oyuncu almam" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN