Dolmuş kamerası hırsızları yakalattı

Güvenlik kameralarına yakalanmamak için yüzlerini şapka ya da şemsiye ile kapatan kadın hırsızlar bindikleri minibüsün kamerasını hesaba katmadı

Dolmuş kamerası hırsızları yakalattı

Türkiye'nin dört bir yanında soygun yapan kadın hırsızlar minibüsün kamerası sayesinde yakayı ele verdi. Başkentte lüks evlere giren kadın hırsızlar kamufle olmak için her yolu denedi. Yüzlerini şemsiye ve tülbentle kapatan kadınlar hırsızlık sonrası bindikleri minibüsün kamerasını hiçe sayarak seyahat etti. Ankara Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı incelemeler sonucu kimlikleri tespite edilen kadın hırsızlık çetesi çökertildi. Dikkat çekmemek ve kendilerini gizlemek için kıyafetlerini özenle seçen kadın hırsızlar, girdikleri dairelerde kapıları tek tek yoklayarak evde birinin olup olmadığını anlamak için tespit çalışması yaptı. Misafir gibi geldikleri binalardan binlerce lira ziynet eşyası çalıp çıkan kadınların hırsızlığı meslek edindikleri belirlendi.

TÜRKİYE'Yİ SOYDULAR
Ankara'da ve Türkiye'nin birçok ilinde lüks konutları hedef alan hırsızları yakalamak için onlarca güvenlik kamerasını izleyen Ankara Asayiş Şube Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri hırsızların yüzünü bir minibüsün kamerasında tespit etti. Başkentte girdikleri sadece 4 evden 300 bin lira değerinde vurgun yaptıkları belirlenen kadın hırsızların hırsızlık için girdikleri dairelerin kapı kilitlerini zorlayarak kilitli olmayan kapıların da kilit dillerini düşürerek ve bunu çok kısa bir sürede yaptıkları ortaya çıktı. Çete üyelerinden D.Ç.'nin 22 evden hırsızlık,4 konut dokunulmazlığı ihlal olmak üzere toplamda 26 suç kaydının olduğu 4 Ankara 9 Eskişehir, 1 İzmir, 2 Kayseri ve 1 Aksaray mahkemesi olmak üzere 17 hırsızlık suçundan arandığı belirlendi. N.Ç., isimli kadın hırsızın ise 7 evden hırsızlık ve 3 mala zarar verme olmak üzere 10 suç kaydının olduğu ortaya çıktı.

HEPSİ TUTUKLANDI
Yüzleri kamarada açık seçik belli olan çete üyelerinin kimliklerini tespit eden Ankara polisi hırsızları yaptıkları eş zamanlı operasyonlarla yakalayarak gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen kadın hırsızlar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİZE ULAŞIN