Elektronik atık toplayan öğrencilere hediye

Yenimahalle Belediyesi ile Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜBİSAD) tarafından 2016 yılında başlatılan "Öğrenciler Elektronik Atık Topluyor" kampanyası hız kesmeden devam ediyor.

Elektronik atık toplayan öğrencilere hediye

Kampanya ile anaokulundan liseye kadar her seviyede öğrenciye, elektrikli ve elektronik eşyaların da atık olabileceği ve içerdiği gerek tehlikeli gerekse kıymetli maddelerden dolayı mutlaka geri kazanılması gerektiği anlatılıyor.

ÖDÜLLÜ KAMPANYA 18 MAYIS 2018'E KADAR

Aynı zamanda 18 Mayıs 2018'e kadar devam edecek bir ödüllü kampanya da sürdüren belediye ve TÜBİSAD, bu kapsamda düzenli olarak elektronik atık toplayan her okula öğrenci sayısına bağlı olarak çeşitli hediyeler verecek.

ATIKLAR HER CUMA VE CUMARTESİ TOPLANACAK

Öğrencilerden ve öğretmenlerden her Cuma ve Cumartesi toplanacak elektronik atıklar, lisanslı firma aracıyla Geri Dönüşüm Tesisine götürülecek ve burada sınıflarına ayrılarak geri kazanımı sağlanacak.

Topladıkları atıklar ağırlığına göre derecelendirilecek olan okullara ve öğrencilere teşekkür belgesi, selfie noktası, Hoparlör ses sistemi, spor topları seti, okul adına ağaç, laptop, projeksiyon, frisbee, saksıda tohum, masa tenisi ve satranç takımı hediye edilecek.

BİZE ULAŞIN