Hasta kabul personelleri sertifikalarını aldı

Ankara Ticaret Odası’nın düzenlediği İŞKUR destekli “Hasta Kabul Personel Eğitimi”ni başarıyla tamamlayan 121 kursiyere sertifikaları törenle verildi.

Hasta kabul personelleri sertifikalarını aldı

Ankara Ticaret Odasının (ATO) sağlık sektörüne nitelikli eleman kazandırmak amacıyla Kırıkkale Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Araştırma Merkezi (SEM) iş birliğiyle düzenlediği İŞKUR destekli "Hasta Kabul Personel Eğitimi"ni başarıyla tamamlayan 121 kursiyere sertifikaları törenle verildi. ATO Akademi kapsamında düzenlenen eğitimde, kursiyerlere hastanelerde "hasta kabul" personeli olarak görev yapabilecek donanıma sahip olabilmeleri için bilgisayardan temel sekreterliğe, kişisel gelişimden işaret diline, tıbbi bilgilerden tedavi hizmetlerine kadar 216 saatlik teorik eğitim, 60 saatlik de uygulamalı eğitim verildi. ATO Başkanı Gürsel Baran, sertifika töreninde yaptığı konuşmada eğitim programının başarıyla tamamlandığını belirterek, "Altın bilezik gibi birer sertifika alacaksınız. İnanıyorum ki çok kısa sürede iş hayatına atılarak hem kendinize hem ailenize faydalı birer birey olursunuz" dedi.

"HASTA KAPASİTESİ 15 BİN OLACAK"
?
Hasta kabul personel eğitimi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı istihdam seferberliğine de katkıda bulunduklarını vurgulayan Baran, önümüzdeki dönemde yeni kurslar açarak istihdama katkıda bulunmayı sürdüreceklerini bildirdi. Ankara'daki ticari alanlarının tamamının meslek komiteleri aracılığıyla ATO'da temsil edildiğini hatırlatan Baran, "Ankara'daki bütün sektörlerde ihtiyaç duyulduğunda bu eğitimleri yapmayı görev biliyoruz. İnşallah yeni kurslar açarak bu ülkenin istihdamına katkı sağlamak istiyoruz" diye konuştu. Türkiye'nin sağlık alanında ciddi mesafeler kat ettiğini söyleyen Baran, yurt dışından gelen yabancı hastaların ülkeye döviz kazandırdığını kaydetti. Baran, yapımı devam eden iki şehir hastanesinin tamamlanmasıyla Ankara'nın 15 bin hasta yatağı kapasitesine ulaşacağını ve nitelikli sağlık elemanı ihtiyacının artacağını sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN