Terör estirdiler

Başkentte magandalar son bir ayda terör estirdi. Yapılan saldırılarda birçok kişi hayatını kaybetti, onlarcası yaralandı. Silahlarla, bıçaklarla yaralama ve cinayet olaylarına karışan zanlılar, Cinayet Büro ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.

Terör estirdiler

Başkentte geçtiğimiz bir ay boyunca yaşanan silahlı saldırılarda birçok kişi hayatını kaybederken onlarcası yaralandı. Son olarak önceki gece kar maskesi takarak bir kıraathaneyi basan magandalar, yoldan geçen vatandaşlara da zarar verdi. Mamak'taki baskında çatışma çıktı, 1 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi ağır yaralandı. Aynı saatlerde Altındağ'daki bir kahvehaneyi basan maskeli grup ise hızını alamayıp olay yerini ateşe verdi.

"KUMAR OYNATILIYORDU"
?
Mamak Demirlibahçe'deki olayda saldırganlar plakası belirlenemeyen iki farklı araçtan ateş açtı. Kıraathanedekiler karşılık verince çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 1 kişi hayatını kaybederken 4 kişi yaralandı. Kar maskesi takarak bir kıraathaneyi basan magandalar yoldan geçen vatandaşlara da zarar verdi. Yaşanan çatışmada, kurşunların hedefi olan Ayşe K., İshak T., Murat K. ile Fırat isimli şahıs ve kimliği belirlenemeyen bir kişi yaralandı. Altındağ'daki kıraathaneye silahla ateş açan saldırganlar, hızlarını alamayarak mekânı ateşe verdi. Olay anında şans eseri içeride kimsenin olmaması herkese rahat nefes aldırdı. Kıraathanenin bulunduğu apartman sakinleri güvenli şekilde binadan tahliye edildi, yangın kontrol altına alındı. Cinayet Büro ekipleri olaylarla ilgili soruşturma başlattı. Mamak'taki kıraathane çevre sakinlerinin verdiği bilgiye göre bir süredir aralıklarla el değiştiriyordu. Mahalleli kıraathanede kumar oynatıldığını iddia etti. Olay yaşandığı sırada işten çıkıp evine geldiğini belirten Burak Kurt, "Onlarca silah sesi duydum, yaralanmamak için köşeye saklandım. Yaklaşık 15 kişilerdi, sokak lambalarımız birkaç gündür yanmadığı için plakalarını göremedim. Bir gün önce burası devredildi, saldırganlar yeni kişileri tanımıyor olabilir diye düşünüyorum" dedi. Çocuğu rahatsızlanan İshak T. de olay esnasında hastaneye gitmek için sokağa çıkmıştı. Şehir eşkıyalarının açtığı ateş sonucu boynundan ağır yaralandı.

KURŞUN YAĞMURUNA DAKİKALARCA DEVAM ETTİ
Yenidoğan Altındağ Caddesi'nde uzun yıllardır işletilen bir kıraathaneye saldıran grup, hızını alamayarak iş yerini ateşe verdi. Kıraathaneyi dakikalarca kurşun yağmuruna tutan saldırganlar, daha sonra da kırılan camlardan içeri ateş atarak mekânı kundakladı. Olayın ardından araçlarına binen saldırganlar, gecenin karanlığından faydalanarak izlerini kaybettirdi. Ardı ardına gelen silah sesleriyle sarsılan mahalleli büyük panik yaşadı. 5 katlı apartmanın giriş katında bulunan mekandan yükselen dumanları gören bina sakinleri, kendi imkanlarıyla apartmanı tahliye etti. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Hızla yangına müdahale eden itfaiye erleri, alevleri kısa sürede kontrol altına aldı. Saldırı esnasında kıraathanenin kapalı olması, olası bir can kaybının önüne geçti.

BALIK RESTORANINDA ÇATIŞMA ÇIKMIŞTI
Altındağ'da 20 Aralık'ta sokak ortasında husumetli şahıslar arasında silahlı çatışma yaşanmıştı. 23 Aralık'ta sokakta Milli Piyango bileti satışı yapan Cahit Mutlu, tezgâhındaki tüm biletleri silah zoruyla almaya çalışan E.Y. isimli şahsın saldırısına uğradı. 24 Aralık'ta ise bir kişi ormanlık alanda park halindeki otomobilde ölü bulundu. 29 Aralık'ta da Çankaya'da bir restoranda meydana gelen kavga kanlı bitti. Olayda bir kişi hayatını kaybederken 8 kişi yaralandı.

BİZE ULAŞIN