Tribünler kan kaybetti

Ortalama seyirci sayısında Gençlerbirliği yüzde 8, Osmanlıspor ise yüzde 54 kayıp yaşadı. A.Gücü tribünde liderliği kaptırmadı

Tribünler kan kaybetti

SÜPER Lig'de geride kalan ilk yarıda seyirci rekoru da kırıldı. 16'ncı haftada tribünlere toplam 130 bin 920 taraftar gelirken, maç başına ortalama 14 bin 546 seyirci yer aldı. Ancak başkent ekiplerinden Osmanlıspor ve Gençlerbirliği, tribünlerde kan kaybetmeye devam etti. Gençlerbirliği'nde yüzde 8, Osmanlıspor'da yüzde 54 düşüş yaşandı. 3 bin 306 seyirci ortalaması olan Gençlerbirliği'nde bu rakam 3 bin 51'e, Osmanlıspor 4 bin 141'den bin 885'e geriledi. Osmanlıspor bu sezon aynı zamanda tribünlerinde en az taraftar olan takım olarak da dikkat çekti.

ANKARAGÜCÜ TRİBÜNDE LİDER
?
En yüksek seyirci rakamına ulaşılan karşılaşma, 28 bin 919 seyirci sayısıyla Beşiktaş-Osmanlıspor karşılaşması olurken, en düşük seyirci rakamı ise Gençlerbirliği-Kasımpaşa mücadelesinde ortaya çıktı. Golsüz sona eren maçı tribünden bin 599 taraftar takip etti. TFF 1. Lig'de en yüksek seyirci sayısına ise MKE Ankaragücü-Grandmedical Manisaspor mücadelesinde ulaşıldı. Bu karşılaşmayı tribünden 8 bin 231 taraftar izledi. Ankaragücü TFF 1. Lig'de olduğu gibi tribündeki liderliğini de korudu.

BİZE ULAŞIN