Haber hattı

Haber hattı

2018'İN İLK MESAİSİ ENGELLİ ÇOCUKLARLA
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 2018'in ilk mesai gününde İller Bankası Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve İş Uygulama Merkezi'ni ziyaret ederek engelli öğrencilerin yeni yılını kutladı. Okulun giriş kapısında öğrenciler tarafından çiçekle karşılanan Yaşar, sınıfları ve atölyeleri gezerek çocuklarla sohbet etti. Okul Müdürü Dr. Hüseyin Şahin, Okul Aile birliği Başkanı Atilla Peker, engellilere verdiği destek için Başkan Yaşar'a teşekkür etti.

ŞELALE ÜZERİNDEN KEÇİÖREN MANZARASI
Keçiören Belediyesi tarafından inşa edilen cam seyir terası, şehrin görsel zenginliğine yeni bir soluk getirdi. Kalaba Mahallesi'ndeki şelale üzerine Hünkar Sokak çevre düzenlemesi kapsamında yapılan cam seyir terası 3 ana 7 ara renkle ışıklandırılan cam teras 20 ton ağırlığa dayanacak şekilde inşa edildi. Keçiören'in doğaya dönüş projesi Gümüşdere Ihlamur Vadisi, Estergon Türk Kültür Merkezi, Kalaba Kent Meydanını izlemek isteyenlere seyir keyfi yaşatan terasla ilgili Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Vatandaşlarımız Keçiören'i kuş bakışı izleyebilecekler" dedi.

OKULLAR ARASI 'TOPUZ' YARIŞMASI
Güzellik ve saç bakımı hizmetleri alanında eğitim gören öğrencileri desteklemek amacıyla Gazi Mesleki Eğitim Merkezi'nde okullar arası topuz yarışması düzenlendi. Ankara'daki 12 okulun katıldığı yarışmada Ankara Kuaförler Oda Başkanı Bülent Erdoğan da yer aldı. Öğrenciler en güzel saç topuzunu yapabilmek için kıyasıya yarıştı. Kalaba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci, Layika Akbilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, ev sahibi okul Gazi Mesleki Eğitim Merkezi ise üçüncü oldu.

MAMAK'TA TASAVVUF MÜZİĞİ KONSERİ
Mamak Belediyesi konservatuarı Türk Sanat Müziği (TSM) bölümü tasavvuf müziği kursiyerleri konser düzenledi. Tamamı kadınlardan oluşan tasavvuf müziği korosu, Türk Tasavvuf Musikisinin en seçkin eserlerini Mamak Kültür Merkezi Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde seslendirdi. Şefliğini Ali Toprak'ın yaptığı konserde, ilahiler ve kasidelerle gönüllere hitap eden koro, büyük beğeni topladı. Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Böyle bir koroya sahip olmak mutluluk verici. Hanım kardeşlerimizi tebrik ediyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN