Ölüme uyudular

Elmadağ’da yaşayan Nasip ve İsmail Gürbay çifti uyudukları sırada sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti

Ölüme uyudular

Ankara'nın Elmadağ ilçesinde, evlerinde sobadan zehirlenen Nasip (52)- İsmail Gürbay (54) çifti yaşamlarını yitirdi. Olay, önceki gün meydana geldi. Nasipİsmail Gürbay, Kurtuluş Mahallesi'ndeki müstakil evlerinde sobalarını yakarak uykuya daldı. Gürbay çiftinden, öğle saatlerine kadar haber alamayan yakınları, eve geldiklerinde çiftin cansız bedenleriyle karşılaştı. Polis ve sağlık ekiplerinin olay yerine gelmesinin ardından Gürbay çiftinin cenazeleri Elmadağ Hulusi Alataş Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Burada yapılan ilk tespite göre çiftin sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatlarını kaybettiği belirtildi.

KOMBİDEN GAZ SIZDI
Öte yandan Keçiören'de de kombiden sızan karbonmonoksit gazından 5 kişi zehirlendi. Olay, Keçiören İncirli Mahallesi Yeşilay Sokak'ta meydana geldi. Kombiden sızan karbonmonoksit gazından rahatsızlanan Nevin T. ve Ali T. ile torunları Sinan Y, Oğuzhan Y. ve Nevin Y, 112 Acil Servis görevlilerinden yardım istedi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri ve polis ekipleri evde yaşayan aileyi baygın halde buldu. Karbonmonoksit gazından zehirlendiği belirlenen 5 kişi, olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahaleleri yapılarak ambulanslarla Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Ailenin etkilendiği karbonmonoksit gazından bir muhabbet kuşunun da telef olduğunu tespit edildi. Başkentgaz ekipleri binada oturan diğer kişileri de uyandırarak tüm dairelerde karbonmonoksit gazı ölçümü yaptı.

BİZE ULAŞIN