Suriyelilerin Saadettin amcası

Ankara’da memur emeklisi Sadettin Karagöz (57), kendisine ait dükkanı hayırsever vatandaşların yardımı ile ‘Umut Hayır Mağazası’ yaparak her ay 3 bin 8 aileye yardımda bulunuyor

Suriyelilerin Saadettin amcası

Altındağ ilçesinde yaşayan evli ve 3 çocuk babası Sadettin Karagöz, 4 yıl önce Suriye'deki savaştan kaçarak Ankara'ya yerleşen bir ailenin dışarıda kalmasından etkilendi. Karagöz, 5 kişilik Suriyeli aileye yardımda bulunurken, diğer yardıma muhtaç Suriyeli ailelerin durumunun da kendisini üzdüğünü belirterek boş dükkânını 'Umut Hayır Mağazası' olarak düzenledi. Hayırsever vatandaşların düzenli olarak getirdikleri yardımlarla dükkânında gıda ve giyecek malzemeleri toplayan Karagöz, bunları evlerine giderek tespit ettiği yardıma muhtaç ailelere dağıtıyor. Karagöz, 4 yıldır yardıma muhtaç 14 bin 800 kişiye yardımda bulunduğunu belirterek, bu aileler arasında Suriye, Afganistan, Somali, Irak ve Türk vatandaşlarının bulunduğunu söyledi.

'HER AY 3 BİN 8 AİLEYE YARDIM ELİ'
Karagöz, her ay 3 bin 8 ailenin ayda bir 'Umut Hayır Mağazası'na gelerek burada ihtiyaçlarının bir bölümünü karşılayabildiğini anlatan Karagöz, "Yardıma muhtaç aileleri kendimiz yaşadıkları yerlere giderek tespit ediyoruz. Yardımları ise hayırsever vatandaşlarımız sağ olsun marketimize getiriyorlar. Burası Esenboğa Havalimanı'na giden Protokol Yolu üzerinde olduğu için gelip geçen maddi durumu iyi olan kişiler, buradaki kalabalığı görüyor ve nasıl yardım edeceklerini sorarak yardımlarını getiriyorlar. Biz her ay gıda, her 15 günde bir de çocuk bezi dağıtıyoruz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN