Potanın ceylanları göz dolduruyor

Ankara’ya kısa sürede uyum sağlayan Botaşspor, ilk yarıyı 8 galibiyet, 4 mağlubiyetle kapattı. Takımın şimdiki hedefi ise Avrupa’ya gitmek...

Potanın ceylanları göz dolduruyor
KADIN Basketbol 1. Ligi'nde mücadele eden Botaşspor'un Antrenörü Aydın Uğuz ve oyuncuları SABAH Ankara'ya konuştu. Antrenör Uğuz, "Bundan sonra hedefimiz her maçı tek tek düşünüp mümkün olduğunca fazla galibiyet almak" dedi. Ankara'ya çabuk alışan ve iyi bir başarı grafiği yakalayan Botaşspor, 12 maçta 8 galibiyet, 4 mağlubiyet aldı. Fenerbahçe galibiyetinden sonra yükselişe geçen Botaşspor dışarıda oynadığı maçlarda da başarısını gösteriyor. Uğuz, "Ankara bize çok iyi geldi. Yabancı oyuncuların tercihi genelde İstanbul ya da Ankara gibi büyük şehirler oluyor. Bizim için iyi oldu. Hem transfer döneminde hem de oyuncuların burada antrenmanlara gidiş gelişleri yönünden. Antrenman sahamız da güzel. Maç yaptığımız saha da güzel. Seyircimiz de var. Her şeyden memnunuz" şeklinde konuştu.

"YOLUMUZ DAHA UZUN"
Oyuncuları seçerken sporcuların kişilik ve karakterlerine dikkat ettiklerini söyleyen Uğuz, "İyi bir aile ortamı oluşturduğumuzu düşünüyorum. Kariyerim boyunca çok şey yaşadım. Uzun yıllar Fenerbahçe'de, geçmiş yıllarda küme düşmeye oynayan takımlarda çalıştım. Kurtardık. Şampiyon da olduk. Şu ana kadar bir problem çıkmadı. Biraz da şans tabi. Yabancı oyuncularımız da hepsi daha önce Türkiye'de oynamış oyuncular. Sağolsun yönetimde uygun güzel bir bütçe çıkardı. Tabi sonuçta her şeyin başı bütçe" diye konuştu. Botaş'ta hedeflerini anlatan Koç, "İlk önce hedefimiz Avrupa'ya gitmek. 8 takım gidiyor. Ama biz bu takımı kurunca dedik ki ilk 5 olup gitmeyi hedefliyoruz. İlk yarı dolayısıyla da bunu gerçekleştirmiş gibi gözüküyoruz ama daha yolumuz uzun" dedi.

'CHELSEA GRAY ÖNEMLİ'
Şu anda çok ağır sakatlığı olan bir oyuncuları bulunmadığını söyleyen Uğuz, "Bir Chelsea Gray sezon içinde bir dönem sakatlandı, maç kaçırdı ama o maçı da kazandık. Bu NBA'de final oynadığı için, bir de Amerika'yla vize problemi olduğundan dolayı geç geldi. Olsaydı ne olurdu tabi belli olmaz ama çok önemli bir oyuncumuz" dedi.

TAKIMIN UĞURU OLDU
Masörlerinin takımın uğuru olduğunu söyleyen Uğuz, "Masörümüz var Oktay... Maçlardan önce son konuşmayı ona yaptırıyorum. Geçen Becker maçında odada yoktu, takım çıkmadı sahaya. Oktay konuşmadan sahaya çıkmayız diye. Uğurumuz gibi oldu" diye konuştu.

'ANKARA'YI SEVDİM'
Chelsea Gray ise "Ankara'yı sevdim. Kayseri'den sonra büyük bir değişim oldu. Burası daha büyük bir şehir... Ankara'da yapılacak fazla şey var. Buraya gelirken beklentim yönetiminin iyi olmasıydı. Takım iyi, koç iyi. Şu ana kadar herşey pozitif ilerliyor. Türk ligini seviyorum, çok iyi oyuncular ve çok iyi taraftarlar var" dedi.

TUNA'DAN TEBRİK
Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Avrupa Şampiyonası final maçında İngiltere'yi 2-1 yenerek Avrupa Şampiyonu olan Ampute Mili Takımı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'yı ziyaret etti. Takımın kaptanı Osman Çakmak, Büyükşehir Meclisi'nin para ödülü dolayısıyla Başkan Tuna'ya teşekkürlerini iletti. Tuna da takımı başarısından dolayı bir kez daha tebrik etti.
BİZE ULAŞIN