Büyükşehir’den sığınmacılara şefkat eli

Büyükşehir’in BM ile ortak düzenlediği proje sayesinde, başkentteki 200 mülteci çocuğa eğitim imkanı sağlanırken, 100 kadının da istihdam yoluyla yaşam şartları iyileştirilecek

Büyükşehir’den sığınmacılara şefkat eli

Kadına ve çocuğa verdiği önemi, her fırsatta hayata geçirdiği projelerle gösteren Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ortaklığı ile başkentteki mültecilere uzattığı şefkat eliyle bunu gösteriyor. Büyükşehir Kültür ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde düzenlenen "Sığınmacı Kadın ve Çocuklara Destek Projesi" tanıtım toplantısında konuşan Kültür ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı İhsan Yılmaz, projenin ilk etapta Altındağ'da uygulanacağını söyledi.

BİR YIL SÜREYLE DEVAM EDECEK
?
Yıl sonuna kadar sürecek projeyle ihtiyaç sahibi 200 mülteci çocuğun ve 100 kadının yaşam şartları iyileştirilecek. Çocukların MEB eğitim sistemine dâhil olmaları sağlanacak, ayrıca kadın mülteci istihdamını artıracak çalışmalar yapılacak. Proje kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi Sokakta Yaşayan Çocuklar Merkezi, UNHCR desteğiyle kurulacak Ankara Mesleki Eğitim Merkezi ve ilgili devlet kurumları ortak bir çalışma yürütecek. Türkiye'deki sığınmacıları konu alan "Duvar" adlı kısa filmin gösterildiği programa UNHCR Türkiye Yardımcı Temsilcisi Jean-Marie Garelli ile Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Yunus Aluç da katıldı.

BİZE ULAŞIN