Sanayiyi talan eden çete çökertildi

Sanayi esnafını canından bezdiren Maskeli Beşler hırsızlık çetesi tamamen çökertildi. Çete, girdiği işyerlerini adeta talan ederken, bir esnafın 2 bin 500 TL’lik Hint horozunu bile çaldıkları belirlendi

Sanayiyi talan eden çete çökertildi

Ostim esnafını canından bezdiren ve "Maskeli Beşler" olarak bilinen hırsızlık çetesinin geriye kalan üyeleri de polis tarafından yakalandı. Beşer kişilik gruplar halinde, ellerindeki pompalı tüfeklerle hırsızlık yapan çete, Ankara Asayiş Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince çökertildi. 19 kişilik çetenin 5'i daha önce tutuklanmış, 5'i adli kontrolle serbest bırakılmıştı. Geriye kalan çete üyeleri de 2 Ocak'ta eş zamanlı şafak operasyonlarıyla yakalandı. 3 şüphelinin tutuksuz yargılanmasına karar verilirken, 6 şüpheli adli kontrol, 1 çocuk yaştaki şüpheli de savcılık kararıyla salıverildi.

39 AYRI HIRSIZLIK YAPTILAR
?
İvedik-Ostim bölgesinde geçtiğimiz yıl meydana gelen toplam 39 ayrı hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri belirlenen Maskeli Beşler'in liderliğini Metin K. ve Yalçın K.'nın yaptığı ve bunların amcaoğlu oldukları tespit edildi. Çete üyelerinden Mert Aslan'ın 3 Kasım'da öldüğü öğrenildi. Çeteye yönelik yapılan daha önceki operasyonlarda çetenin elebaşı Metin K. başta olmak üzere Serdar A., Tuncay P., Yaşar P., Ramazan Ç., Taner E., tutuklanmıştı. Ankara Asayiş Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, 2 Ocak'ta eş zamanlı yaptıkları şafak operasyonuyla çetenin geri kalan üyelerini Emrah P. isimli firari zanlı dışında yakaladı.

600 BİN TL ZARAR VERDİLER
Çete üyeleri, Ostim bölgesinde jenaratörden Hint horozuna, kaşar peynirinden elektrik kablosuna her türlü malzemeyi el çabukluğuyla çaldı. Ankaralı esnafı canından bezdiren çetenin sanayi esnafına verdiği zarar 600 bin lirayı buldu. Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak iş yerinden hırsızlık, oto hırsızlığı, hayvan hırsızlığı ve evden hırsızlık suçlarından yakalanan Onur D. tutuklandı, Ayhan E, Emrah E., Etem E., Yaşar E., Yalçın K., savcılıktan adli kontrol kararı talebiyle Sulh hakimliğine sevk edildi. Zanlılara adli kontrol şartı ve yurt dışı yasağı verildi. Muhteşem G., Murat E., Sefa K. ve suç tarihi itibariyle Engin E., savcıdan sertbest, Yalçın K., Kazan Cumhuriyet Başsavcılığınca aramadan 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. 1 zanlı da kesinleşen cezasını çekmek üzere cezaevine gönderildi.

BİZE ULAŞIN