‘Ulus dönüşümü turizm ve şehircilik için tarihi bir fırsat’

MHP İl Başkanı Baştuğ, Ulus’ta gerçekleştirilecek dönüşümün, turizm ve şehircilik açısından tarihi bir fırsat olduğunu ifade etti

‘Ulus dönüşümü turizm ve şehircilik için tarihi bir fırsat’

MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ, Anafartalar Çarşısı, Ulus İş Hanı, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü binası ile Ulus Sebze Hali'nin de yer aldığı yapıların Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na devriyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Ulus'ta yapılacak düzenlemenin başkentte turizm ve şehircilik anlamında önemli bir fırsat olduğunu, ancak ortak akıl ve diyalog sürecinin doğru işletilmediği takdirde mağduriyetlere sebep olacağını kaydetti.

ORTAK AKIL VURGUSU
?
Yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu alanda yaklaşık olarak 600 esnaf ve 3 bin çalışan bulunduğunu ifade eden Baştuğ, "Ulus'un genel manada eski önemine kavuşması, tarihi dokusuna özen gösterilmek şartıyla düzenlemeler yapılması; bugünkü eskimiş, yıpranmış, gözden çıkarılmış, kaderine terk edilmiş görüntüsünden ziyade, Türkiye Cumhuriyet'inin başkentine yakışır bir güzelliğe kavuşması hepimizin arzusudur. Ulus'a dair bir şey yapılacak, bir çivi dahi çakılacaksa bu bir kişi veya kurumun değil, ortak aklın marifetiyle yapılmalıdır" diye konuştu. Baştuğ, daha sonra şu ifadeleri kullandı: "Ulus'ta yapılacak düzenlemeyle ilgili Ankara Valiliği'nin başkanlığında belediyelerin, siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının, meslek odalarının paydaş olduğu, ortak akılla üretilmiş, hiç kimsenin daha sonra dava açmak, itiraz etmek yoluyla işi yavaşlatmadığı; ranta, illegal yapılara veya diğer olumsuzluklara zemin hazırlamayan örnek bir projenin hayata geçirilmesi lazımdır."

BİZE ULAŞIN