Başkentte alevli gece

Boya fabrikasında çıkan yangında iki yavru köpek mahsur kaldı. İtfaiye müdahale edip köpekleri kurtardı. Eryaman ve Ayaş yolunda da iki araç alevlere teslim oldu

Başkentte alevli gece

Ankara'da önceki gece kentin farklı noktalarında çıkan yangınlar için itfaiye ekipleri seferber oldu. OSTİM Organize Sanayi Bölgesi 1272. Sokak'ta faaliyet gösteren bir boya fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangında patlama sesleri duyuldu. Ardından yoğun dumanların yükseldiği fabrikaya çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yaklaşık iki saatlik çalışma sonucu söndürülen yangında fabrikanın bir bölümü hasar gördü. aracın motorunda patlama oldu Yangın sırasında olay yerine gelen fabrika sahipleri içeride bir bekçi köpeği ile 4 yavrusunun bulunduğunu söyledi. Bunun üzerine içeri giren itfaiye ekipleri yoğun duman altında köpek ve yavrularına ulaştı. Dumandan etkilenen ve titredikleri görülen yavruların, anneleriyle buluşması itfaiye ekiplerini duygulandırdı. Yangının çıkış nedeni araştırılıyor. Eryaman Mahallesi 5. Etap'ta ise cadde üzerine seyir halinde olan bir otomobilin motorundan şiddetli patlama sesi duyuldu. Ardından da araç alev alev yanmaya başladı. Bir anda neye uğradığını şaşıran araç sürücüsü kendini can havliyle dışarı attı. Alev topuna dönen araca, yangın söndürme tüpleriyle müdahale etmekte zorlanan vatandaşlar itfaiyeye haber verdi. Yangın güçlükle söndürüldü.

TABELAYA ÇARPAN ARAÇ YANDI
Diğer yangın da Ankara-Ayaş yolunda meydana geldi. Cadde üzerinde seyir halindeki otomobil, sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu yol kenarındaki tabelaya çaptı. Çarpmanın şiddetiyle aracın motorundan alevler yükselmeye başladı. Kazayı gören vatandaşlar, hemen aracın yanına gelerek ellerindeki yangın söndürme tüpleriyle yangını söndürmeye çalıştı. Kaza anı ve ardından meydana gelen yangın, güvenlik kamerasına saniye saniye kaydedildi.

BİZE ULAŞIN