Güreşçiler Elmadağ’da

Serbest Güreş Milli Takımı, nisan sonunda Rusya’da başlayacak Avrupa Şampiyonası’na Elmadağ Kamp Merkezi’nde hazırlanıyor

Güreşçiler Elmadağ’da

Serbest Güreş Milli Takımı, 30 Nisan-6 Mayıs tarihlerinde Rusya'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'na, Elmadağ Kamp Merkezi'nde Dağıstanlı teknik direktör İshak İlbayhanov yönetiminde hazırlanıyor. Sağlık sorunları nedeniyle teknik direktörlüğü bırakan İbrahim Akgün'ün yerine göreve getirilen İlbayhanov, yeni sezonun startını verdiklerini bildirdi. İlbayhanov, bütün hazırlıkları Avrupa Şampiyonası'na yönelik yaptıklarını, 24 Ocak'ta sona erecek kampta temel kuvvet antrenmanlarına ağırlık vereceklerini dile getirdi. Milli takımda 2006'dan itibaren belli aralıklarla teknik ekipte yer aldığını hatırlatan İlbayhanov, sporcuları yakından tanıdığına işaret etti. İbrahim Akgün'ün ayrılışının ani olduğunu belirten İlbayhanov, "İbrahim hocanın görevi bırakmasını beklemiyorduk. Sağlık sorunları nedeniyle ayrıldı. Çok geçmiş olsun. Kendisiyle beraber çalışıyorduk zaten. Programlarımız aşağı yukarı aynı. Milli takımda oturmuş bir sistem var. Şu an bir değişiklik düşünmüyoruz" diye konuştu. İlbayhanov, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ve yönetim kurulu üyelerine bu göreve kendisini layık gördükleri için teşekkür ederek, "İkili kamplara ve müsabakalara önem verilmesini söylediler. Görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.

"TÜRK GÜREŞİ DOĞ RU YOLDA "
Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nın 21-24 Aralık 2017'de Adana'da düzenlendiğini hatırlatan İlbayhanov, "Şampiyona çok güzel geçti. Yeni isimler ortaya çıktı. Bu da bizi sevindirdi. Türk güreşi son dönemde iyi bir ivme yakaladı" diyerek görüşlerini dile getirdi.

BİZE ULAŞIN