Satıkadın dönüşümü masaya yatırıldı

Kazan’da başlayacak Satıkadın Kentsel Dönüşüm Projesi’ni Bakan Özhaseki’ye anlatan Başkan Ertürk, ilçenin projeyle daha da gelişeceğini söyledi

Satıkadın dönüşümü masaya yatırıldı

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'yi ziyaret etti. Ziyarette, Bakanlar Kurulu kararının ardından Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Satıkadın ve Kayı mahallelerini kapsayan Satıkadın Kentsel Dönüşüm Projesi masaya yatırıldı. Bakan Özhaseki'ye projeye ilişkin bilgiler veren Ertürk, projeyle vatandaşların eski, riskli ve kullanım ömrünü tamamlamış yapılarının yerine daha modern ve konforlu yapılar yapılacağını ifade etti.

ESKİ YAPILAR YIKILACAK
?
Ertürk, "Projenin yapılacağı bu bölge, ilçemiz ticaret ve yaya trafiğinin kalbi konumunda olan bir bölge. Ancak buralarda eski yapılar, dar yollar ve ömrünü tamamlamış binalar da bulunuyor. Bu projeyle burada Türkiye'nin parlayan yıldızı Kahramankazan'a yakışan modern ve çağdaş yapılar ve alanlar oluşturacağız. Buralarda yaşayan ve işyerleri bulunan vatandaşlarımız, proje sonrasında yine yaşadıkları ve işyerlerinin bulunduğu alanlarda daha modern ve lüks konutlarda yaşamaya devam edecek. Tüm hak sahiplerinin evleri ve işyerleri daha da değerlenecek" diye konuştu. Bakan Özhaseki de, gerçekleştirilen tespit ve ölçüm çalışmalarının ardından hazırlanan taslak planı yakından inceledi. Kentsel dönüşümün önemine değinen Özhaseki, bakanlık olarak Satıkadın Kentsel Dönüşüm Projesi'ne destek verdiklerini belirtti.

BİZE ULAŞIN