Karar çıktı, yıkım sonra

Ulus’ta yıkımına öncelik verilecek iki bina için karar çıktı. Ancak Büyükşehir Belediyesi Meclisi, esnafın mağdur olmaması için yıkımı bir süreliğine erteledi

Karar çıktı, yıkım sonra
BÜYÜKŞEHİR Belediye Meclisi'nde, Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı Projesi kapsamında, bölgede bulunan Spor Genel Müdürlüğü ile Gümrük Müsteşarlığı binalarının yıkılması karara bağlandı. Büyükşehir Başkanvekili Ali Gökşin, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ile sürekli istişarelerde bulunduklarını, yıkımın hemen gerçekleşmeyeceğini ve bölge esnafının mağdur olmaması için çalışmalar yapıldığını söyledi.

"ANAFARTALAR'A TAŞINABİLİRLER"
Ankara 2 Numaralı Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu'nun ilgili kararına uygun görülen yıkım kararlarının onaylanması öncesi CHP ve MHP grupları adına konuşma yapılmasının ardından açıklamada bulunan Ali Gökşin, konunun hassasiyetinin farkında olduklarını belirterek, özetle şu bilgileri verdi: "Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Tuna ile de konuya ilişkin neredeyse her gün istişarelerde bulunuyoruz. Ayrıca bölge esnafımızla da görüşüyoruz… Binalar zaten boş duruyor ve tarihi değerleri de yok. Ancak yine de kararın alınmasının ardından hemen yıkım gerçekleşmeyecek. İleriki aşamada binalardan biri tıraşlanacak, biri de yıkılacak… Anafartalar Çarşısı'nda 250 dükkan var ve 50'si boş. Spor Genel Müdürlüğü'nün altında da sadece 5-6 esnaf bulunuyor. Bunların, Anafartalar Çarşısı yıkılana kadar buraya taşınması da söz konusu olabilir…"
BİZE ULAŞIN