Mamaklılar işaret dili öğreniyor

Mamak Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında, vatandaşlar 120 saat sürecek ücretsiz işaret dili kursu ile bir engeli daha aşıyor. Kursiyerler haftada 3 gün eğitim alacak

Mamaklılar işaret dili öğreniyor

Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve 2 ay sürecek kurslar kapsamında kursiyerler haftanın 3 günü eğitim alacak. Herkesin faydalanabildiği eğitimler sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanacak olan kursiyerler, herkesin bir gün engelli olabileceği gerçeğiyle işaretlerle iletişimi en ince ayrıntısına kadar öğreniyor.

İLETİŞİM KURMAK KOLAYLAŞIYOR
?
İşitme engelli bireylerin çevresiyle iletişim kurmada yaşadığı sıkıntıyı bir nebzede olsa azaltabilmek için böyle bir çalışma başlattıklarını ifade eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Sokakta, günlük hayatında derdini anlatmakta, isteklerini dile getirmekte zorluk çeken işitme engelli vatandaşlarımızın sıkıntılarını biliyoruz. Onun için ilçemizde bir engeli daha ortadan kaldırarak bu kursu açtık. Bir işitme engelli arkadaşımızın karşısında onu anlayan birilerinin olması mutluluk kaynağı olacaktır" dedi.

BİZE ULAŞIN