Buz: İkinci yarıya iyi başlamak istiyoruz

İrfan Buz, Antalya kampı dönüşü SABAH Ankara’ya konuştu. Orta saha ve defans için önemli transferler yaptıklarını anlatan Buz, forvet için de bir transfer hazırlıkları olduğunu belirterek, “İkinci yarıya iyi başlamak istiyoruz” diye konuştu

Buz: İkinci yarıya iyi başlamak istiyoruz

Antalya'da yaptığı devre arası kamp çalışmalarını tamamlayarak Ankara'ya dönen Osmanlıspor, Ziraat Türkiye Kupası'nda Beşiktaş'la yarın oynayacağı rövanş maçının hazırlıklarına başladı. Antalya dönüşü ayağının tozuyla SABAH Ankara'ya konuşan Buz, kamp sürecini, transferleri ve Beşiktaş maçını değerlendirdiği açıklamasında, "Beşiktaş'la ikinci maçımıza çıkıyoruz. İlk maçımızı kaybettik. 4-1 skordan sonra ikinci müsabakamız kolay olmayacak. Ama içeride iyi bir müsabaka çıkarmak istiyoruz. Bizim tamamen olayımız Malatya müsabakasıyla alakalı ona çok iyi konsantre olmamız gerekiyor. İkinci yarıya iyi başlamak istiyoruz" diye konuştu.

"ÇOK İYİ ÇALIŞTIK"
?
Kamp süreci ve yapılan transferler hakkında değerlendirmelerden bulunan Buz, "Çok iyi bir kamp süreci geçirdiğimizi düşünüyoruz. İyi bir ortamda çalıştık. Yeni transferlerimiz de geldi. Defans anlamında Yalçın Ayhan çok önemli bir stoper Türkiye'de. Özellikle lider konumunda bir futbolcu onu da çok istedim. Yönetimimizle alakalı istişareye girdikten sonra o transferimizi gerçekleştirdik. Orta sahada hem saha hızımızı yükseltme hem de direncimizi yükseltme açısından Ceyhun Gülselam'la anlaştık. O da önemli bir futbolcu. Önemli bir kariyere sahip. Tortol Lumanza Lembi'yi de bünyemize kattık. 23 yaşında genç bir arkadaşımız. Norveç'ten geliyor. Kongo asıllı Belçikalı bir futbolcu. Orta sahada görev alıyor. Bizim açımızdan çok önemli bir futbolcu. Onu da transfer ettiğimiz için çok mutluyum" diye konuştu.

MEHMET GÜVEN VE MUHAMMET KADRODA
?
Buz, 24 kişilik kadroya giremeyen Mehmet Güven ve Muhammet hakkında ise, "Bu 2 futbolcumuzu da kadromuza kattık. Onların da bize büyük bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz" dedi. Çalışmaların şuan iyi gittiğini söyleyen başarılı teknik adam, "İnşallah bunu da ikinci devreye iyi gösterebiliriz. Bir mevkide daha transfer yapmak istiyoruz. O da forvet mevkisinde. Çalışmalarımız burada sürüyor. İnşallah onu da gerçekleştirebiliriz. Onu gerçekleştirdikten sonra ikinci devre çok çetin geçecek. Çok iyi mücadele etmemiz gerekiyor. 3. devresi yok bunun o yüzden burada gerçekten çok çalışmamız gerekiyor. Mücadelemizi vereceğiz. İnşallah ikinci devrede Osmanlıspor layık olduğu yere getireceğimizi düşünüyorum" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN