Mavi Kaplanlar, kaldığı yerden devam ediyor

Türk Telekom, ikinci yarıya Bandırma Kırmızı’ya karşı aldığı 78-71’lik galibiyetle başladı. Çekişmeli geçen maçta başkent ekibi, büyük bir mücadele sergiledi

Mavi Kaplanlar, kaldığı yerden devam ediyor

TÜRKİYE Basketbol 1. Ligi'nin (TBL) güçlü temsilcisi Türk Telekom, 2017- 2018 sezonunun ikinci devresindeki ilk maçında deplasmanda Bandırma Kırmızı'yı 78-71 mağlup ederek ikinci yarıya hızlı bir başlangıç yaptı. Lige fırtına gibi başlayan ve ilk 13 maçı üst üste kazanan Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü Basketbol Takımı, 18. haftada ikinci yarının ilk maçında Bandırma Kırmızı'ya konuk oldu. Mavi Kaplanlar maça; Ender Aslan, Kaya Peker, Serhat Çetin, Monroe ve TJ Campbell beşiyle başladı. İlk çeyreğe etkili başlayan Bandırma Kırmızı, maçın başında bulduğu sayılarla öne geçti. Özellikle çizgi dışından Şehmuz Hazer etkili olan ev sahibi ekip pota altından Erxhan Osmani ile sayı buldu. İlk çeyrek, 24-18 ev sahibi ekip lehine noktalandı.

FİNALDE MUHTEŞEM DÖNÜŞ
?
Bandırma Kırmızı ikinci çeyrekte de baskılı oyununu sürdürdü. Türk Telekom'un farkı azaltma çabalarına etkili bir defansla engel olan ev sahibi ekip, 12. dakikada farkı çift haneli sayılara çıkardı. Türk Telekom'un bu dakikalarda sayı üretmekte zorlanması üzerine, farkı açan ev sahibi ekip devreye 40-34 galip girdi. Türk Telekom 3. çeyreğe ise top kayıplarıyla başladı. Serhat Çetin'in art arda bulduğu üçlüklerle toparlanan konuk ekip, farkı azalttı. Periyodun son dakikalarına girilirken, baskıyı artıran Mavi Kaplanlar, farkı 4 sayıya kadar düşürdü. 3. çeyrek 61-57 Bandırma Kırmızı üstünlüğüyle sona erdi. Mavi Kaplanlar, final periyodunda tecrübesini ortaya koyarak muhteşem bir geri dönüşe imza attı. Maç 78-71 Türk Telekom lehine sonuçlandı.

BİZE ULAŞIN