Tehlikeli dönüş son buluyor

Samsun Yolu’ndan Esenboğa Havalimanı’na geçişlerde tehlike oluşturan U dönüşü kaldırılıyor. Bir buçuk ay içinde alt geçit çalışmaları başlayacak

Tehlikeli dönüş son buluyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Esenboğa Havalimanı'na dönüşlerde trafiği tehlikeye sokan 'U' dönüşe neşter vurmak için kolları sıvadı. Samsun Yolu üzerine yapılacak olan 3 geliş, 3 gidişli altgeçitle Esenboğa'ya dönüşler ayrı bir güzergâhtan verilecek.

YAZ TATİLİNDE YAPILACAK
?
Tuna, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Burada havaalanı yönüne giden araçların daha güvenli ve dönüş yapabilmeleri için Samsun Yolu aksında altgeçit çalışması yapılacak. Altgeçit 3 gidiş, 3 geliş şeklinde olacak olup toplam uzunluğu ise yaklaşık 580 metre olacak. Bu sayede Konya istikametinden gelip havaalanı yönüne devam edecek araçlarla Samsun istikametinden gelen araçlar aralarında herhangi bir kesişme ve örülme yaşanmayacak. Burada ayrıca Aydınlıkevler Mahallesi Şehit Bülent Ay Sokak ile Örnek Mahallesi Oruç Reis Caddesi birbiriyle bağlantılı hale gelecek" dedi. Altgeçit inşaatına okulların kapanmasıyla başlayacaklarını belirten Tuna, "Altgeçit inşaatı için 1,5 aya kadar yapım ihalesine çıkılmasını planlıyoruz. Okulların kapalı olduğu dönem olan haziran ayında işe başlayarak 3 ay içerisinde tamamlanmasını hedefliyoruz. Bu sene içerisinde bitirilmesini arzu ediyoruz. Önemli bir kavşak... Buradaki dönüşler trafik hızlı aktığında kazalara neden oluyor. Bizim için en acil olan yerlerden birisi olarak görülüyor" dedi.

BİZE ULAŞIN