Büyük dram

Madde bağımlısı ve şizofreni hastası oğluna 7 kurşun sıkan baba, cesedin başında polisi bekledi. Evlat katili olan baba daha sonra fenalaşınca hastanede tedavi altına alındı

Büyük dram

Ankara'da bir kişi, madde bağımlısı ve şizofreni hastası oğlunu silahla 7 el ateş ederek öldürdü. Olay, saat 18.30 sıralarında Altındağ Güneşevler Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Şehit Pilot Fatih Korçam Sokak'ta bulunan bir apartmanın 3. katında ikamet eden Rafet Yaylacı, (60) akşam saatlerinde evine gelen psikolojik sorunları olan ve madde bağımlısı olduğu iddia edilen oğlu Faruk Yaylacı (34) ile tartışmaya başladı.

SİLAHLA BAŞINDA BEKLEDİ
?
İddialara göre, daha önce de oğlunu polise şikâyet eden Rafet Yaylacı, oğlu Faruk'un sarf ettiği sözler üzerine kendine hâkim olamadı ve oğluna 7 el ateş açtı. Komşular silah sesleri üzerine olay yerine sağlık ve polis ekibi çağırdı. Oğlunun başında silahıyla bekleyen baba gözaltına alındı. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri Faruk Yaylacı'nın öldüğünü tespit etti. Olayı duyan akrabalar evin önüne geldi. Yaklaşık bir yıl önce by-pass ameliyatı geçirdiği öğrenilen baba Rafet Yaylacı ise gözaltına alındıktan sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Yaylacı, tedavisinin ardından Ankara Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

"BEN ONU ÖLDÜRMESEM O BENİ ÖLDÜRECEKTİ"
Genç adam babasının kendisini polise şikâyet etmesi üzerine evden uzaklaştırma cezası almıştı. Cezasının bittiği gün eve gelen Faruk Yaylacı, babasıyla tartışmaya başladı. Ve cinayetle sonuçlanan olay da bu tartışmanın sonunda gerçekleşti. Rafet Yaylacı'nın Çankırı Ilgazlı olduğu ve Ankara'da müteahhitlik işiyle uğraştığı öğrenildi. Tehdit ve enerji hırsızlığı suçlarından kaydı da olan Rafet Yaylacı'nın oğlu Faruk'un ise 15 yıldır madde bağımlısı olduğu, 4 yıl önce eşinden boşanıp ailesinin yanına taşındığı, 1 çocuğu olduğu belirtildi. Madde bağımlılığı yüzünden ailesine büyük zararlar verdiği öne sürüldü. Olay gecesi de Faruk Yaylacı'nın, küfürler savurup, evdeki eşyaları anne babasının üzerine attığı iddia edildi. Baba Rafet Yaylacı'nın, ifadesinde "Ben onu öldürmesem, o beni öldürecekti" dediği öne sürüldü. Polis, olayı detaylı şekilde inceleme altına aldı.

BİZE ULAŞIN