15 Temmuz gazilerine Devlet Övünç Madalyası

Cumhurbaşkanlığı himayesindeki Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni, Kahramankazan’da yapıldı. 83 gazi ve 9 şehit yakınına madalya verildi

15 Temmuz gazilerine Devlet Övünç Madalyası
Cumhurbaşkanlığı himayesinde Ankara Valiliğince düzenlenen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Kahramankazan Belediyesi'nde gerçekleştirildi. Törende konuşan Ankara Valisi Ercan Topaca, 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı geceye değindi. "Bu mücadelenin arkasında yatan temel faktör Allah'a olan inancımız, ona olan itimadımız ve tevekkülümüzdür. O inanç olmasaydı hepimiz savrulur, bu ülkede paramparça olurduk. O inancı korumak, geliştirmek ve çocuklarımıza aktarmak konusunda kararlıyız" diyen Vali Topaca, Türk milletinin rehavete kapılmaması gerektiğini, bu ülkenin benzer ihanetleri birçok defa yaşadığını belirtti. Vali Topaca, "FETÖ'nün ihaneti bizim yaşadığımız en büyük ihanetlerden birisidir. Bu devlet, birçoğunu büyük paralar vererek okuttu. Yurt dışlarına gittiler, yurt dışında okudular ama bizim için, milletimiz için, sizin için okumamışlar. Onlar kendilerini başka bir gelecek için, başka bir ülkenin amaçları için hazırlamışlar" diye konuştu.

"VATANA CANIMIZ FEDA"
Topaca, sözlerini şöyle sürdürdü: "FETÖ'nün ihaneti bizim yaşadığımız en büyük ihanetlerden birisidir. Bu devlet, birçoğunu büyük paralar vererek okuttu. Yurt dışlarına gittiler, yurt dışında okudular ama bizim için, milletimiz için, sizin için okumamışlar. Onlar kendilerini başka bir gelecek için, başka bir ülkenin amaçları için hazırlamışlar. Bunun bedelini ödediler, ödeyecekler" dedi. Topaca daha sonra Devlet Övünç Madalyası ve Berat verilen şehit yakınlarını ve gazileri tebrik etti. Törende, Kazan ve Kızılcahamam'dan 83 gazi ile 9 şehidin yakınlarına Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi. 15 Temmuz gazisi öğretmen Derya Ovacıklı, duygularını, "Ben şimdiye kadar bütün şehitlerimizin mukaddes emanetleri olan yakınları ve bütün gazilerimiz için diyorum ki 'Vatana, bırakın bacağımızı kolumuzu herhangi bir uzvumuzu, canımız feda.' Her zaman da bu böyle olacak" diyerek dile getirdi.
BİZE ULAŞIN