Başkentin çalışkan minik üyeleri

Büyükşehir Çocuk Meclisi üyeleri, her meslek ve alanda görev yapan yöneticileri ziyaret ederek hem bilgi alıyor hem de çözüm önerileri getiriyor

Başkentin çalışkan minik üyeleri
ANKARA Büyükşehir Belediyesi 23. Dönem Çocuk Meclisi üyeleri, başkentte gördükleri sorunları yakından takip ederek şehir yönetiminde rol alan büyüklerine bu sorunları iletiyor, çözüm önerileri sunuyor. Çeşitli meslek ve alanlarda görev alan yöneticilere yönelik ziyaretlerini ocak ayında da sürdüren Çocuk Meclisi üyeleri, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren'i makamında ziyaret etti. Minik üyeler öncelikle medyaya ilişkin 'çocuk görüşü' başta olmak üzere eleştiri, beklenti ve önerilerini TRT Genel Müdürü Eren ile paylaştı.

KONFERANS TALEBİ
Çocuk Meclisi Başkanı Buse Sert, Çocuk Meclisinin faaliyetlerini kısaca tanıtarak, Çocuk Meclisinin düzenlediği "Çocuk Dostu Bir Medya Hayal mi" seminer kitapçığını Eren'e takdim etti. 15 Temmuz Haber Stüdyosu, Dış Haberler ve Spor Servislerini de gezen Çocuk Meclisi üyelerinin yayıncılıkla ilgili sorularını yanıtlayan Eren, 6.'sı İstanbul'da düzenlenen "Uluslararası Çocuk Medyası Konferansı"nın Ankara'da düzenlenmesine ilişkin taleplerini de olumlu karşıladığını söyledi. Okullarda "Medya Okur Yazarlığı" ile ilgili bir seçmeli ders olması gerektiğini vurgulayan minikler, çocuk yayın ilkeleri konusunda da ayrıntılı bilgi aldılar. Meclis üyesi çocuklar, TRT Genel Müdürü Eren'e Çocuk Meclisinin aylık olağan genel kurul toplantılarının TRT'de haber yapılması talebinde bulunurken, ayrıca kendilerine radyoda seslendirme görevi verilmesini, çizgi film ve diğer çocuk programları ile ilgili fikirlerini de TRT ile paylaşmayı düşündüklerini ifade ettiler.
BİZE ULAŞIN