Polis amcadan karne hediyesi

Öğrencilerin sabırsızlıkla bekledikleri yarıyıl tatili bugün başlıyor. Tatil öncesi Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Ayşegül Özcan ve beraberindeki polisler Altındağ Polis Amca Ortaokulu’nu ziyaret etti. Çeşitli hediyeler alan öğrencilerin yüzleri güldü

Polis amcadan karne hediyesi
Ankara'da eğitim alan anaokulu, ilkokul ve ortaöğretim düzeyindeki 1 milyon öğrenci bugün karne heyecanı yaşayacak. Binlerce öğrenci, veli ve öğretmenin beklediği yarıyıl tatili okullarda düzenlenecek karne dağıtımıyla başlayacak. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre başkentte 2017-2018 eğitim öğretim yılı kapsamında 302 bin 245 ilkokul, 319 bin 75 ortaokul ve 279 bin 776 lise öğrencisi ve Ankara'da eğitim veren 67 bin öğretmen tatile girecek. Öğrenciler hafta sonlarıyla birlikte toplam 16 gün tatil yapacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı duyuruya göre, yarıyıl tatilinin ardından ikinci dönemin ilk zili 5 Şubat Pazartesi günü çalacak. Öğrenciler 3 Şubat'a kadar tatil yapacak. 2017-2018 eğitim ve öğretim dönemi 8 Haziran Cuma günü sona erecek.

DEZAVANTAJLI OKULLARA ÖNCELİK
Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ayşegül Özcan da tatil öncesi, Toplum Destekli Polislerin katılımıyla Ankara'daki dezavantajlı okullarda eğitim gören öğrencilere erken karne hediyesi olarak kışlık kıyafet yardımı yaptı. Polis abi ve ablalarını yakından gören, sohbet etme imkânı bulan öğrenciler mutluluklarını dile getirdi. "Bir Dilek Tut" projesi kapsamında polis-vatandaş ilişkisini güçlendirmek, çocukların polislere ve devlete olan güveninin artırılması, bulundukları ortamın tehlikelerinden uzaklaşarak daha olumlu çevrelerde bulunmaları, sosyal hayata hazırlanmaları, topluma faydalı üreten bireyler haline gelmelerine katkı sağlamak için dezavantajlı öğrencilere sosyal faaliyetlerde destek olan polisler şimdi de onları ödüllendirdi.

EVLERİNDE DE ZİYARET EDECEKLER
"Bir çocuk gülerse dünya güler" hedefiyle hareket eden polisler, Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz'ın katkılarıyla projede yer alan 7 merkez ilçede eğitim gören dezavantajlı 240 öğrenciye Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personelince karne hediyesi olarak kışlık bot ve kaban dağıtımı yaptı. Hayali Özel Harekât'ta görev almak olan ve Altındağ'daki Polis Amca Ortaokulu'nda eğitim gören Betül Comar ismindeki öğrenci, polislerle bir arada olmaktan gurur duyduğunu dile getirdi. 7. sınıf öğrencisi Comar, "Polisleri çok seviyoruz, bizlere hediye dağıttılar, bu yüzden çok mutluyuz. Onları yanımızda görmeyi istiyorduk" diye konuştu. Polisler ziyaretin sadece okulla sınırlı kalmayacağını öğrencileri evlerinde de ziyaret edeceklerini belirtti.
BİZE ULAŞIN