Mahalleli isyan etti

Balgat’a dadanan hırsızlar, kapı demirlerini, mazgalları çalıyor. Maddi zarar gören mahalleli hırsızların yakalanmasını istiyor

Mahalleli isyan etti
Balgat İşçi Blokları sakinleri, mahalleye dadanan hırsızlardan dertli. Binaların demir kapılarını ve mazgallarını dahi çalan hırsızların yakalanması için emniyete başvuran mahalleli, yaşadıkları hırsızlık vakalarını SABAH Ankara'ya anlattı. İşçi Blokları Mahallesi'nin eski muhtarı olan ve 26 yıldır o mahallede ikamet ettiğini belirten Hasan Sarıkaya, bir hafta önce yaşadıkları ilginç hırsızlıktan ötürü dert yandı. Hurdaya verince 10 TL bile etmeyecek binanın demir kapısının çalındığını ifade eden Sarıkaya, "Bir aydır mahallemize özellikle binamıza dadanan hırsızlar komşumuzun bahçe katındaki sandalyeleri çalmakla başladı. Ardından binanın bahçesini çevreleyen demirin kapısını çaldılar. Devletin malı olan mazgallar da çalındı" dedi. Yoldan geçen arabaların boşluğu fark edemediği için lastiklerinin patladığını kaydeden Sarıkaya, "5 kuruş etmeyecek şeyleri ne diye çalıyorlar anlamış değilim. Bunlar vatan haini, devlete de bize de zarar veriyorlar" diye konuştu. Hırsızlarla göz göze geldiğini aktaran Sarıkaya, "Spordan dönüşte lisenin orada sesler duydum, koştum bir baktım hurdaları çalıyorlar. Kovaladım onları, aldıkları ürünleri bırakıp kaçtılar. Sonra yeniden gelip almışlar. Kafalarına koymuşlar bir kere. Biz yetkililerden yardım istiyoruz, karakolumuz yeniden yapılsın" şeklinde konuştu.

"KARAKOL AÇILSIN"
Mahallede yaşanan hırsızlıklar nedeniyle zarara uğradığını ifade eden mahalle sakinlerinden Gültekin Yılmaz da, "Kapımın önünde arabam çalındı, evime iki kez hırsız girdi. Mahallemizde çok fazla yabancı şahıslar var. Hırsızları caydırır diye kamera taktık. Ama hırsızlar öyle arsız ki kameralara el sallıyor, elini yüzü kapatıyor. Eskiden karakolumuz vardı, onun yeniden faaliyete geçmesini istiyoruz. Hırsızlar polisten korkuyor, polis araçları devriye gezince hırsızlar ortaya çıkmıyor" diye konuştu. Hırsızlardan bezdiklerini ifade eden Hüseyin Oğuz ise, "Mazgalları çaldılar, şoförler çukura düşmesin diye etrafını taşlarla sardık. Bu hırsızların gözleri dönmüş. Binamıza yeniden demir kapı taktırdık. Yaptırması maliyetli ama satıldığında 10 TL'den fazla vermezler. Hem vatandaşa hem devlete zarar veriyorlar" dedi.
BİZE ULAŞIN