Vatanımız için göreve hazırız

Başkentteki 15 Temmuz gazileri, Türk ordusunun başarıyla yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’nda da yer alabileceklerini, vatan için göreve hazır olduklarını söyledi

Vatanımız için göreve hazırız
Onlar kanlı gecede tanklara, eli silahlı katillere ve ölüm yağdıran helikopterlere bedenlerini siper etmiş ve sonucunda ağır yaralar almış gaziler… Çoğunun vücudunda kurşun ve şarapnel parçası var, uzuvlarını kaybettiler, yürüyemeyenler, göremeyenler hatta duyamayanlar var. Tedavileri hala devam ediyor, onlarca ameliyat geçirdiler ama vatan nöbetine asla ara vermiyorlar. FETÖ'cü darbeci hainlerin yargılandığı Sincan Cezaevi'nde tam 11 aydır aralıksız nöbet tutuyor, davaları günü gününe takip ediyorlar. Bazıları ise atlatamadıkları travma nedeniyle psikolojik destekle davaları izliyor. SABAH Ankara'ya konuşan gaziler, Türk ordusunun, bölücü terör örgütü PKK'nın uzantıları PYD-YPG'nin yuvalandığı Afrin'e yönelik olarak başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı'nda görev almak için de hazır olduklarını söylediler.

HİÇ DÜŞÜNMEZ GİDERİZ: Kanlı gecede hainler tarafından Jandarma Genel Komutanlığı'nda yaralanarak gazi olan Ahmet Kansız, gazi ve şehit yakınlarından oluşan bir dernek kurmuş, hainlerin yargılanmasını takip ediyor. Şehit yakını ve gaziler için mahkeme salonunda çok ağır bir psikolojik havanın olduğunu belirten gazi Ahmet Kansız, "Şubat ayının ikinci haftasından bu yana firesiz takipteyim. Davaların başladığı ilk dört gün uyuyamadım, katillerle karşılaşınca o geceyi tekrar yaşadım, şoka girdim. Şimdi Afrin'de terör yuvaları temizleniyor. Türkiye'nin dört bir yanını saran karanlık böyle aydınlanacak inşallah. Allah askerimizin yar ve yardımcısı olsun. Bize de görev verilirse hiç düşünmez gideriz. Vatan sağolsun" şeklinde konuştu.

YÜZLERİNİ TEK TEK EZBERLİYORUM: Kansız, vücudunda taşıdığı kurşun ve şarapnel parçalarıyla sabah erken saatlerde yolunu tuttuğu duruşma salonuna gelmeden gece geç saatlere kadar davaların iddianamelerini okuyor, sanıkları araştırıyor ve yüzlerini tek tek ezberliyor. Kansız, "6 bine yakın sanığın çoğunu biliyorum, ezberimde. Bu dava bir beka davasıdır, milli bir davadır. Sincan çok soğuk, ayaz kavuruyor, soğuk havada yollar aşıp geliyoruz ancak umudumuz var. Hainler adaletin tokmağında ezilecek. Bunlar burada ezilecek, dışarıdakileri de Afrin'de Azez'de Türk topçusu ezecek. Eninde sonunda yok olacaklar" diyor.

YÜREĞİMİZ MEHMETÇİK'LE
15 Temmuz gecesi, FETÖ'cü hainleri tankın içinden çıkarmak isterken yaralanarak gazi olan Necmettin Utuş da Sincan'da nöbet tutuyor. "Yüreğimiz, aklımız Afrin'de Mehmetçik'le birlikte" diyen Utuş, "Sincan'da inanılmaz bir hava, psikolojik savaş var. duruşmalardan notlar çıkarıyorum, hainleri tek tek izliyorum. Onların hesapları bitene kadar bu mahkemedeki nöbetim sürecek. Bu salonda o katilleri dinliyorum tekrar tekrar o geceyi yaşıyorum. Bu mahkemeye gelmezsem şehit düşen arkadaşlarımız bizden hesap sorar" diye konuştu. Afrin'e düzenlenen harekatta görev almaya hazır olduklarını da vurgulayan Utuş, "Bu harekat Türkiye'nin beka meselesi. Biz 15 Temmuz'da canımızı ortaya koyduk. Yine yaparız" dedi.

TUTMAYAN BACAKLARIYLA NÖBETTE
42 yaşındaki gazi Savaş Şanlı da Sincan'da nöbet tutan 15 Temmuz gazilerinden. Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan Mehmetçik için dua ettiklerini söyleyen gazi Şanlı, vücuduna isabet eden kurşunlar nedeniyle yürüme güçlüğü çektiğini ancak 11 aydır bir gün bile ara vermeden duruşmalara katıldığını ifade etti. Şanlı, "İki kızım var, Etimesgut'ta evim, Sabah 08.00'de çıkıyorum evden, akşam hâkimle birlikte ayrılıyorum mahkemeden. Bir gün bile ara vermedim, 330 gündür davaları izliyorum. Kızlarım ve eşim sitem ediyor ancak 'Baba git davamıza sahip çık hainler cezalandırılmadan gelme' diyorlar. Bizim davamız 15 Temmuz'da bitmedi, bu davalar o gece kadar önemli. Bu bir kamu görevi, vatani görev olarak görüyorum. Tıpkı Afrin'de Mehmetçik'in yaptığı gibi biz de burada vatani görevimizi yapıyoruz. Oraya da çağırırlarsa gideriz" diyor.
BİZE ULAŞIN