Öğrencilere teknolojiden uzak, doğayla iç içe kamp

Çubuk’ta kurulan kampta öğrenciler cep telefonlarından uzak, doğayla iç içe bir tatil geçiriyor. Köydeki tavukları yemleyen çocuklar, temiz havada yürüyüş yapıyor, odun kırıyor, inekleri sağıyor

Öğrencilere teknolojiden uzak, doğayla iç içe kamp

Çubuk'ta belediye, Milli Eğitim, müftülük ve Memur-Sen tarafından ortaklaşa yürütülen proje kapsamında öğrenciler için doğa kampı düzenlendi. Teknoloji ve madde bağımlılığına dikkati çekmek amacıyla hazırlanan proje kapsamında 250 öğrenci 26'şar kişilik gruplar halinde, 2 gün 3 gece başta akıllı telefonlar olmak üzere teknolojiden uzak doğayla iç içe zaman geçirecek.

"ÇOK VERİMLİ OLDUĞUNA İNANIYORUZ"
?
İlçeye 25 kilometre uzaklıktaki Kışlacık Mahallesi'nde konaklayacak öğrenciler, kamp süresince köy hayatını öğrenecek, spor ve doğa yürüyüşü yapacak, kitap okuyacak ve çeşitli sosyal etkinliklere katılacak. Öğrencilerin kaynaşması için farklı okullardan oluşturulan ilk grubun kampı başladı. Sosyal tesise girişte öğrencilerin akıllı telefon ve tabletleri de görevlilerce toplandı. Öğrenciler, sabahın ilk ışıklarıyla doğada yürüyüş yaptı, köydeki tavukları yemledi, inekleri sağdı, hayvanlar için yem hazırlayıp odun kırdı. Çubuk Kaymakamı İbrahim Çenet, projenin ilk etapta 250 öğrenciyi kapsadığını belirtti. Projenin çok verimli olduğuna inandığını dile getiren Çenet şunları söyledi: "Müftülüğümüzün ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün birlikte çalıştığı güzel bir proje oldu. Burada 250 öğrencimiz 3'er günlük sürede doğayla iç içe hem milli hasletlerini hem de manevi hasletlerini orada öğrenecekler." Kamp koordinatörü Osman Bostan ise bu tür etkinliklerle geleceğin teminatı olan çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya çalıştıklarını anlattı. Bostan, vatanını, milletini seven, manevi değerlerine bağlı, erdemli gençler yetişmesine cami imamları olarak destek olmak istediklerini dile getirdi.

BİZE ULAŞIN