Yanınızdayız!

15 Temmuz gecesi FETÖ’ye karşı koyarak Kahraman unvanı alan Kazan’da, “Kahraman Türk Ordusu’nun Yanındayız” pankartları asılarak Afrin’deki Mehmetçiğe destek verildi

Yanınızdayız!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Afrin bölgesine yönelik Zeytin Dalı Harekâtı'nın 6. günü... Kahraman Mehmetçik, Afrin'i PYD/YPG üyesi PKK'lı teröristlerden temizlemek için mücadelesini sürdürüyor. Başkentliler, Ankaralı Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın şehit düştüğü Afrin'de gece gündüz mücadele eden askerlerimiz için dua ediyor. Başkenti yöneten siyasiler de tek vücut olarak Mehmetçik'e destek veriyor. 15 Temmuz gecesi FETÖ'cü hainlerle göğüs göğüse çarpışan ve Kahraman unvanı alan Kazanlılar, ilçenin dört bir yanını pankartlarla donatarak Afrin'deki askerlerimizin yanında olduklarını ifade ettiler. Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk'ün adının da yer aldığı destek pankartlarında, "Kahraman Türk Ordusu'nun Yanındayız" ve "Allah Şanlı Türk Ordusu'nu Korusun ve Yüceltsin" mesajları paylaşıldı. Başkentli yerel yöneticiler de SABAH Ankara aracılığı ile Zeytin Dalı Harekatı hakkındaki duygu ve düşüncelerini paylaştı.

DUA EDİYORUZ…
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar: Komşularımızla barış içinde yaşamak temel isteğimiz. Ancak Misak-ı Milli sınırlarımıza yönelik her türlü tehdidi ortadan kaldırmak da bizim en doğal hakkımız. Bu nedenle Türk Ordusu'nun Afrin'de yürüttüğü operasyonun başarılı bir şekilde en kısa zamanda tamamlanıp, evlatlarımızın sağ salim vatan topraklarına dönmeleri için dua ediyoruz…

GÖZÜMÜZ, AKLIMIZ ONLARDA...
Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki: Allah'ım askerimize güç, kuvvet versin! Dualarımız zorlu ve şanlı görevdeki kahraman askerlerimizle. Gözümüz, kulağımız, aklımız onlarda. Zeytin Dalı Harekatı zaferle sonuçlanacak inşallah ve Allah'ın izniyle zalimlere 'dur' diyeceğiz. Biz, ezanı, bayrağı, vatanı, devleti uğruna canımızı feda etmekten hiçbir zaman tereddüt göstermeyen bir milletin evlatlarıyız. Bu dün de böyleydi, bugün de öyle.

YEKVÜCUT OLMALIYIZ
?Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna: Haçlı zihniyeti İslamiyet'e, Türkiye'ye hatta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a karşı saldırıya geçti. Daha önce Sultan Abdülhamit'e yapılanların yüzyıl sonraki versiyonu son yıllarda özellikle Türkiye'ye karşı yapılıyor. Bütün mazlum milletlerle birlikte tüm Müslümanların Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yek vücut olup, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesi gerekiyor. Her zeminde terörle mücadelede kararlılık mesajı veren hükümetimizin aldığı kararla Türk Silahlı Kuvvetlerimizin 20 Ocak'ta Afrin'e yönelik başlattığı 'Zeytin Dalı Operasyonu', hem sınırımızda konuşlanan terör örgütlerine hem de teröre destek veren ülkelere önemli bir mesaj.

KARARLI VE HAKLI
Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay: Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçiğimizin Allah yardımcısı olsun... İnşallah ordumuz bu kararlı olduğu kadar haklı olan operasyonda muzaffer olur. Tüm ülkemizin duaları onlarla... Şehitlerimiz var... Allah mekanlarını cennet eylesin...

BAŞLARINA YIKARIZ
Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin: Kahraman Mehmetçiğimiz bu necip milletin dualarıyla terör koridorunu başlarına yıkacaktır. Aziz şehitlerimizin, kahraman gazilerimizin fedakarlıklarıyla bizler bin yıldır bu topraklarda yaşıyoruz. Türk milleti can verir ama bu cennet vatandan asla taviz vermez.

80 MİLYONUN KALBİNDELER
?Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak: Allah Mehmetçiğimizin yardımcısı olsun, 80 milyonun duaları onlarla... Operasyon başladığından bu yana 80 milyonun kalbine gömülen 3 şehidimiz var, onlara Allah'tan rahmet diliyoruz, başta aileleri olmak üzere milletimizin başı sağolsun.

MEVLA YARDIMCIMIZ OLSUN
Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan: Ülkemizin huzur ve güvenliği, Suriye'nin toprak bütünlüğü ve bölgenin terör yapılarından arındırılması için Zeytin Dalı Harekâtı azimle ve kararlılıkla devam ediyor. Mevla hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

K.Kazan Bld Bşk. Lokman Ertürk
?
Allah şanlı Türk Ordusu'nu korusun ve yüceltsin. Ülkemizi tehdit eden terörizme karşı canları pahasına mücadele eden Mehmetçiğimizin yanında tek yürek olduk ve olmaya devam edeceğiz. Kahramankazan halkı her zaman olduğu gibi devletinin, milletinin, güvenlik güçlerinin ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında, üstüne düşeni dün olduğu gibi bugün de yapmaya hazırdır. Zafer bizim olacaktır.

Mamak Bld. Bşk. Mesut Akgül
Zeytin Dalı Operasyonu, Türkiye'nin terör koridorunu yok etmekte kararlılığını ortaya koyduğu milli meseledir. Kardeş halkımızı zulümden kurtarmak ve bölgedeki güven ortamını kurmak için Mehmetçik hakkıyla görevini yerine getirmektedir. Millet olarak ordumuzun her zaman yanındayız. Ordumuz havada ve karada muzaffer osun. Operasyon kapsamında şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Etimesgut Bld. Bşk. Enver Demirel
Devletimizin, kahraman Silahlı Kuvvetlerimizle Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı, büyük Türk milletinin aklıyla ve yüreğiyle ortaya koymuş olduğu bir 'Milli Mücadele'dir. Milletçe, kahraman Silahlı Kuvvetlerimizin yanında ve her daim birlikteyiz. Allah yar ve yardımcıları olsun, aslanlarımıza güç ve kuvvet versin. Allah devletimize zeval vermesin, askerimize zafer nasip etsin.

BİZE ULAŞIN