Yenimahalle’de kâğıt toplayıcılara operasyon

Sayıları giderek artan ve vatandaşların da yoğun şekilde şikâyette bulunduğu kâğıt toplayıcıları zabıtayı harekete geçirdi. Ekipler, 300 kâğıt toplama aracına el koydu

Yenimahalle’de kâğıt toplayıcılara operasyon

Yenimahalle Belediyesi zabıta ekipleri, halkın can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan kâğıt toplayıcılara göz açtırmıyor. İlçe genelinde sayıları giderek artan ve trafikte oluşturdukları tehlike dolayısıyla sürücülerin de zor anlar yaşamasına neden olan kâğıt toplayıcılarına Yenimahalle Belediyesi Zabıtası tarafından operasyon düzenlendi. Mevzuata aykırı biçimde kâğıt ve hurda toplayanlar hakkında vatandaşlardan gelen şikâyetleri de değerlendiren ekipler uygulamalarda 300'e yakın kâğıt toplama aracına el koydu.

365 GÜN UYGULAMA
İlçenin tüm ana arterleri ve ara sokaklarında uygulama yapan zabıta ekipleri, sadece son 1 haftada 250'den fazla kâğıt toplama aracına müdahalede bulunurken, çalışmalar yılın 365 günü periyodik olarak devam ediyor. Kâğıt ve hurda toplayanların ilçede görüntü kirliliğine neden olduklarını ifade eden ekipler, "Hem görsel kirlilik oluşturan hem de yaya ve araç trafiğini olumsuz yönde etkileyen bu kişilere defalarca uyarıda bulunduk. Uyarıları dikkate almayanlar hakkında yasal işlem yapıyoruz. Bununla birlikte topladıkları kâğıt ve hurdalara da el koyarak geri dönüşüme gönderiyoruz" dedi. Araçlarla birlikte el konulan kâğıt ve benzeri atıklar, geri dönüşüm aktarma istasyonlarına teslim edilirken, çalışmayı gören vatandaşlar operasyonlar nedeniyle ekiplere teşekkür etti.

BİZE ULAŞIN