İş dünyası Afrin için kenetlendi

Başkentte iş dünyasının önde gelen isimleri ve sivil toplum örgütü temsilcileri Afrin için birlik ve beraberlik mesajı verdi: Üzerimize düşeni yapmaya hazırız

İş dünyası Afrin için kenetlendi
TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Afrin kentinde terör tehdidini sonlandırmak amacı ile başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı'na iş dünyasından destek geldi. MÜSİAD Başkanı İlhan Erdal, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir (ASO), Ankara Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, BA Yönetim Kurulu Başkanı Barış Aydın, Trio İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Taşkın Haşemoğlu, BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, Taşkın Tamer Haşemoğlu, Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EMŞAD) Onursal Başkanı Yaşar Alkaya sonuna kadar Türk askerinin yanında olduklarını söyledi.

ÜLKEMİZİN BEKASI İÇİN
Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, TSK'nın, sınır güvenliğimiz ve bölgede istikrarı sağlamak amacıyla Afrin'deki terör hedeflerine yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı'nı ülkemizin bekası için zorunlu olduğunu belirterek sonuna kadar destekleyeceklerini ifade etti. Yiğiner, "Millet olarak birlik ve beraberliğimizin en üst seviyeye çıkmasından duyduğumuz memnuniyeti de belirtmek istiyoruz. Dualarımız vatanımızın bekası için kahramanca mücadele eden askerlerimize. Rabbim, ordumuzu ve askerlerimizi korusun ve muzaffer eylesin. Türkiye sınırlarında oluşturulmak istenen terör kuşağına son vermek amacıyla başlatmak zorunda kaldığımız harekâtta şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve milletimize başsağlığı diliyoruz" dedi.

BİR LİK RUHU ÖRNEK OLMALI
Ülkenin 15 Temmuz darbe girişiminde birlik ve beraberlik içerisinde kenetlendiği süreci hatırlatan MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, "Aynı sağduyu ve hassasiyetle yaklaşılması gereken bir süreçteyiz. Vatanın birliğine ve bütünlüğüne tehdit oluşturan terör unsurlarına karşı canı pahasına Afrin'de bulunan kahraman askerlerimizin yanındayız. Aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz" dedi.

KÖKÜNÜKA ZIYACAĞIZ
Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, "Ülkemizin, Suriye'nin bütünlüğünü tehdit eden ve oradaki masum insanlara zulmeden terör örgütleri PKK, DEAŞ ve diğer şer odaklarını ansızın vurduk, inşallah kökünü kazıyacağız. Tüm Türkiye gibi biz de 'Zeytin Dalı Harekatı'nı destekliyoruz.Türkiye olarak birlik ve beraberlik içinde, kalbimiz kahraman askerlerimiz için atıyor. Türkiye terör örgütleri ve destekçilerine en güzel cevabı verdi" dedi.

OYUNLARA GEÇİT YOK
Barışkent, BA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Barış Aydın, "Sınırlarımızda çöreklenen terör örgütlerinin kökünü kurutana kadar milletimizin her bir ferdinin bu mücadeleye canla başla destek vereceği aşikardır. Bizler de elimizden ne gelirse sonuna kadar destek olmak için gereken her şeyi yapmaya hazırız. Yüreğimiz vatanımız ve vatanımızı müdafa için Afrin'deki kardeşlerimiz için atıyor. Allah yar ve yardımcıları olsun. Sınırlarımızdaki tehlikenin bir an önce bertaraf edilmesini ve kahraman ordumuza da Allah'tan güç kuvvet vermesini diliyoruz" dedi.

ASKERLERİMİZİN YANINDAYIZ
rio İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Taşkın Tamer Haşemoğlu da, "Afrin'de gerçekleştirdiğimiz Zeytin Dalı Operasyonu, ülkemizin sınır güvenliği ve geleceği açısından zorunlu ve meşru bir hamledir. Bu hamle ile bir yandan Suriye'nin toprak bütünlüğü açısından da önemli bir aşama kaydedilmiş olacaktır.

CANIMIZ VATANIMIZA FEDA OLSUN
Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EMŞAD) Onursal Başkanı Yaşar Alkaya, "Mehmetçiklerimizin zayiat vermeden başarı ile operasyondan dönmesi için millet olarak tek yürek olduk. Dualarımız, Mehmetçiğimizin bu ulvi görevden başarıyla çıkması içindir. EMŞAD olarak Mehmetçiğimiz ve ailelerinin yanında tüm gücümüzle varız. BCanımız Vatanımıza feda olsun" dedi.

SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ
BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci ise, Türkiye'nin tarih boyunca sıkıntılı dönemde tüm ayrışmalardan kurtularak el ele vermesini bilen güçlü ve köklü bir ülke olduğunun bir kez daha kanıtlandığını kaydetti. Bezci şöyle konuştu: "Konu ülkenin geleceği olduğunda iş dünyasının da güçlü ve dik bir duruşla ortak bir paydada yer alabildiğini gördük. Herkesin aynı heyecanı yaşadığına şahit olduk. Devletimizin aldığı bu kararın sonuna kadar arkasındayız. Tüm dünya, operasyonun tamamlanmasıyla birlikte karşısında daha büyük, daha güçlü bir Türkiye bulacak."

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPARIZ
Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Yönetim Kurulu Başkanı M. Nezih Allıoğlu, "Ülkemizin, milletimizin güvenliği için Afrin'e operasyon kaçınılmazdı. Devletimizin, askerimizin yanındayız" dedi. Allıoğlu, "İş dünyasının temsilcileri olarak bu harekatın gerekliliğine duyduğumuz yüksek inançla devletimizin, askerimizin arkasındayız. Hepimizin dileği ve duası ise tek bir askerimizin dahi burnu kanamadan, harekatın başarıyla sonuçlanmasıdır. Üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Yeter ki askerimiz sağ salim geri dönsün, yeter ki bu ülke terör belasından kurtulsun, bu millet huzur ve güven içinde yaşasın" dedi.
BİZE ULAŞIN