Anne kokusu Afrin’de

Oğulları Afrin’de olan iki asker annesinin de aralarında bulunduğu Altındağlı kadınlar, Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan Mehmetçik için atkı ve bere ördü. Kadınlar mektup da yazarak askere destek verdi Günün İçinden 1 ŞUBAT 2018 PERŞEMBE 05

Anne kokusu Afrin’de
Altındağ Belediyesi'ne bağlı merkezlerde örülen 2 bin çift atkı ve bere Afrin'deki Zeytin Dalı Harekâtı'na katılan Mehmetçiklere gönderildi. Ördükleri atkı ve berelerin yanında birer tane de mektup yazan Altındağlı kadınlar, askerlere destek verdi. Mehmetçik için atkı ve bere ören kadınlar arasında oğulları Zeytin Dalı Harekâtı'na katılan iki annenin de bulunması duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. İki asker annesini yanına alarak açıklama yapan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, "Bizim bu coğrafyamız maalesef hiçbir zaman düşmanlardan uzak kalmadı. Her zaman bu tür sıkıntılar yaşadı. Şuanda da Mehmetçik ülkeye 30-40 yıldır sıkıntı veren teröristlerle mücadele ediyor. Altındağlı kadınlar oradaki askerlerimizle beraber olduğunu göstermek için böyle bir sorumluluk projesi hazırladılar. Kendi elleriyle ördükleri atkı ve bereleri askerlerimize gönderecekler. Devletimiz bütün ihtiyaçlarını karşılıyor. Ama ülkemizin birlik ve beraberliğini göstermesi için bu tür sosyal programlar yapılıyor. Bu Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünü gösteriyor" ifadelerini kullandı.

'ULAŞIRSA OĞLUMA GİDECEK'
Astsubay Melih Yılmaz'ın annesi Zeliha Yılmaz, oğlu ve diğer Mehmetçikler için atkı ördüğünü belirterek, "Zeytin Dalı Harekâtı'nın başladığı günden itibaren elbirliği ile böyle bir çalışmaya giriştik. Benim oğlum da Zeytin Dalı Harekâtı'nda… İnşallah bu örülen atkı ve berelerden biri de ulaşırsa oğluma gidecek… Ara sıra kendisiyle görüşüyorum. 'Her şey yolunda, sizin bir sıkıntınız olmasın… İnşallah Allah'ın izniyle hepimiz döneceğiz' diyor… Gece sabaha kadar haberleri izliyorum. Gözyaşları içinde izliyorum. Bütün Mehmetçiklerimize dua ediyoruz. Çok duygusal olduğum için mektup yazmadım. Hepsini Allah'a emanet ediyoruz. Bütün annelerimizin dualarındalar… Hiçbir anne üzülmesin… Oğlumu çok seviyorum" dedi.

'GEREKİRSE BEN DE GİDERİM'
Asker Yunus Bağcı'nın annesi Şengül Bağcı ise, "Ben de askerlerimiz için atkı ve bere ördüm… Bütün askerlerimiz için bir şiir yazdım. Oğlum vatana, millete hayırlı olsun. Gerekirse kendim de giderim, onların çamaşırlarını yıkarım, işlerini yaparım, sıkıntılarını dinlerim. Allah'ım hepsini korusun. Bütün Mehmetçiklerimizle gurur duyuyorum. Hainler pusu kurmuş ama bizim askerlerimiz hepsini halleder. Oğluma mektup yazdım. 'Vatan için istersen hiç gelme orada kal' dedim" diye konuştu.

ŞENGÜL BAĞCI'NIN ŞİİRİ
Sen ey korkusuz asker…
Al bayrak altında ellerin
Sadece silahı değil,
Bütün vatanı kavramakta…
Bu toprak senin…
Sen yürürken ihanetin üstüne,
Malazgirt'te Alparslan,
Kalkar gururla seni selamlar…
BİZE ULAŞIN