Mehmetçiğe bayrak desteği

KEÇİÖREN Belediyesi, Afrin operasyonuna destek için bayrak kampanyası başlattı. 27 bin bayrak dağıttıklarını söyleyen Belediye Başkanı Ak, “Mehmetçiğin yanındayız” dedi

Mehmetçiğe bayrak desteği

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Türkiye'nin tek yürek olduğu Afrin operasyonuna "Mehmetçiğin yanındayız, Belediyemizden bayrağımızı alın, iş yerinizi, evinizi donatın" kampanyası ile destek olarak herkesi Türk bayrağı asmaya davet etti. Mehmetçiğe moral vermek için tüm Keçiören'i Türk bayrağı ile donatmayı hedefleyen kampanya hakkında konuşan Başkan Ak, "Sınırlarımızın güvenliğini sağlamak, her türlü terör tehdidini ortadan kaldırmak ve Afrin'de yaşayan Arap, Kürt, Türkmen kardeşlerimizi terör örgütlerinin baskısından, zulmünden kurtarmak amacıyla başlattığımız Zeytin Dalı Operasyonunu milletçe ve Keçiören olarak var gücümüzle destekliyoruz. Allah Mehmetçiğimizin yardımcısı olsun, 80 milyonun duaları, destekleri, gönülleri onlarla... Dosta güven, düşmana korku salan bu operasyonda askerimiz büyük bir başarıyla hedefine ilerliyor, şehitlerimize de Allah'tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Başkomutanımızın kararlılığı, ordumuzun kudretiyle operasyonun zaferle sonuçlanacağına inancımız tamdır. Türkiye büyük bir devlettir, tarihten bu yana gücüyle, kudretiyle, mazlumlara karşı şefkatiyle, milli kararlılığıyla var olmuştur ve var olmaya da devam edecektir. Bizler de başlattığımız 'Mehmetçiğin yanındayız, Belediyemizden bayrağımızın alın evinizi, iş yerinizi donatın' kampanyasıyla operasyona desteğimizi gösteriyoruz" şeklinde konuştu

"KAMPANYA YOĞUN İLGİ GÖRDÜ"
?
Mehmetçiğin zor kış şartlarında ülke güvenliği için mücadele verdiğine değinen Ak şöyle devam etti; "Vatanımız, milletimiz, bekamız için savaşan Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bayraklarımızı asarak gösterelim. Bayrak aynı zamanda milli birliğin, beraberliğin, Türk'ün ebedi yurdu Anadolu'da yaşamamızın, bu vatan için dökülen kanların ve verilen mücadelenin de sembolü... O nedenle tüm Keçiören'i evini ve iş yerini bayraklarla donatmaya davet ediyoruz. Vatandaşlarımız belediye hizmet binamızdan bayrağımızı temin edebilirler. Başlattığımız bu kampanya vatandaşımızdan yoğun ilgi gördü, şu ana kadar 27 bin bayrak dağıttık."

AZEZ'E 5 BİN KİŞİLİK SEYYAR MUTFAK
Başkan Ak, bölgede oluşacak göç dalgasına karşı da çalışmalar yaptıklarını belirterek, "5 kişilik bir ekibimiz de Azez'e gidecek. Orada 5 bin kişilik seyyar mutfak kurulacak. Gerek o bölgedeki eğitim çalışmalarının aksamaması gerekse gıda ihtiyacının düzenli bir şekilde karşılanması için ekiplerimiz Azez'de incelemelerde bulunacak. Her zaman mazlumdan yana olan Ülkemiz yine bölge halkının mağdur olmaması hususunda gereken desteği verecek" bilgisini paylaştı.

GAZİLER: GEREKİRSE YİNE GİDERİZ
Kıbrıs gazileri Mustafa Salur ve İsmail Yılmaz ise, "Gerekirse yine gideriz, en önde görevimizi alırız. Daha önce gittik şimdi de hazırız" ifadelerini kullandı. Şehit annesi Reyhan Çepe de, "Afrin'e girdiğimiz için çok mutluyum, o teröristlerin canlarına okusunlar. Mehmetçiğimizin ayağına taş değmesin. İnşallah geri dönerler sağ salim. Bende bir şehit annesi olarak bir evlat verdim vatana. Bayrağımız için başka da verecek bir canım var onu da vermeye hazırım" dedi.

BİZE ULAŞIN