Cüsse küçük, işler büyük

ATO Meclisi’nde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımızın cüssesi fazla büyük değil ama büyük işler yapıyor”dedi

Cüsse küçük, işler büyük
Başbakan Binali Yıldırım, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Salonu'nda düzenlenen ATO Olağan Meclis Toplantısı'nda katılımcılara hitap etti. Ankara'nın son 10 yılda birkaç alanda ön plana çıkmaya başladığını, bunlardan birinin ulaşım ve lojistik altyapısı olduğunu söyleyen Yıldırım, "Ankara gün geçtikçe hızlı tren hatlarının buluştuğu bir merkez haline geliyor. Biliyorsunuz Ankara- Eskişehir, Ankara- Konya, Bilecik, Sakarya ve İstanbul hatları devreye girdi. 2019 sonunda Ankara-Kırıkkale- Yozgat-Sivas devreye girecek. 2020'de Kayseri-Ankara, devam eden yıllarda da Gaziantep'e kadar Ankara çıkışlı tren seferleri, hızlı tren hatları devreye girecek. Ankara-Afyon-Uşak hattı zaten devam ediyor. 2019'da bunları da tamamlamış olacağız" ifadelerini kullandı.

CHP'LİLER OT YOLDURDU
Havacılıkta Ankara'ya yapılan yatırımları anlatan Yıldırım, "Biz 2003'te göreve geldiğimizde Ankara Esenboğa Havalimanı köy meydanı gibiydi. Basit, konteyner yapılarda hizmet veren bir havalimanıydı. Burayı yaparken CHP'liler bize ot yoldurdu. 'Devletin, milletin parasını kime peşkeş çekiyorsunuz. Ne lüzum var Ankara'ya böylesine devasa bir terminal yapmaya. Devlet şu kadar zarar edecek, yanlış proje...' Neler söylediler. Açtık, ilk yıl verdiğimiz garantinin üstüne yolcu oldu, 1 milyon da fazla yolcu geldi, üste de para aldık, para almaya devam ediyoruz" dedi.

DESTEK VERECEĞİZ
Ayrıca Başbakan Binali Yıldırım'ın, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız cüssesi fazla büyük değil ama büyük işler yapıyor. Yükü ağır ama inşallah ona da destek vereceğiz ve Ankara'nın yollarını yaptığımız gibi geleceğini de inşa edeceğiz" ifadelerini kullanması salondakileri güldürdü.
BİZE ULAŞIN