Sincan şehitler için tek yürek

Sincan Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kahraman Mehmetçiklerimize Selam ve Dua Gecesi’nde binlerce başkentli kahramanlar için tek yürek oldu

Sincan şehitler için tek yürek
Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan'ın ev sahipliğinde 'Kahraman Mehmetçiklerimize Selam ve Dua Gecesi düzenlendi. Programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan Kaymakamı Abdullah Küçük, AK Parti Sincan İlçe Başkanı Soner Arslanargun ve binlerce vatandaş katıldı. Bahri Özüpek'in sunuculuğunu yaptığı program Ahmet Hamdi Akseki İmam Hatibi Hafız Ali Tel'in Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Yüreklerin tek olduğu programda kahraman yiğitlerimize okunan dualar, rahmetler ve minnetler bütün salonda yankılandı. Sincan Belediyesi tarafından hazırlanan sinevizyon gösterisinde korkusuz Mehmetçiğin yazdığı destan bir kez daha anlatıldı. Afrin Zeytin Dalı Harekatının ilk şehidi olan Musa Özalkan 'ın ailesinin röportajlarına da yer verilen sinevizyon gösterisi vatandaşlara duygu dolu anlar yaşattı.

SÖZ KONUSU VATANSA
Programda şehitleri yad eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı "Sincan Belediye Başkanımıza bu hassas ve maneviyat yüklü programı hazırladığı için teşekkür ederim. Bizler bugün 'Söz konusu vatansa gerisi teferruattır' diyerek tek bir amaç uğruna aynı hedef uğrunda toplandık. Gözünü sakınmayan cesur yiğitlerimizden Allah razı olsun, buradaki Kahraman Musa'mızın ailesine binlerce kez şükranlarımı sunuyorum. Allah sizlerden böyle vatan evladı yetiştirdiğiniz için razı olsun" diye konuştu. Zeytin Dalı Harekatı'nın basit bir operasyon olmadığını vurgulayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin "Bizler büyük bir mücadelenin içindeyiz. Bu hak ile batılın, hilal ile hacın, iman ile küfrün savaşıdır. İnşallah bizler bu mücadeleden zaferle ayrılacağız. Kanını vatan için döken kahramanlarımız sayesinde bizler bir karış toprakta bile hain barındırmayacağız. Maneviyatın iliklerimize kadar hissedildiği bugünde bizlere bu programı hazırlayan Sincan Belediye Başkanımız Murat Ercan'a şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

SİZ LER BAŞ TA CISINIZ
Güvenlik Politikaları Uzmanı- Yazar Mete Yarar gözlemlediği, yaşadığı hatıraları Sincanlılarla paylaştı. Tüyleri diken diken eden sohbetiyle Yarar Şehit Musa Özalkan'ın ailesine teşekkür etti. Yarar "Ben hiçbir şeyin tesadüf olduğuna inanmıyorum. Bugün Musa'mızın babasını, abisini görünce kendisinin neden bu mertebeye nail olduğunu bir kez daha anladım. Çünkü böyle bir aileden böyle bir yiğidin çıkması tesadüf olamaz. Sizlerin yetiştirdiği bir evlattan başka bir şey bekleyemezdik. 2008 yılından itibaren birçok görevde başarıyla mücadele eden Musa'mız sadece canını vermedi malını da hiç tanımadığı hiç görmediği yetimlere bıraktı. Allah böyle vakur bir evladı yetiştiren sizlerden razı olsun. Sizler elleri öpülesi, baş tacı insanlarsınız" diye duygularını ifade etti.

Mİ LLİ RUH Zİ RVE YAPTI
Milli birlik ve beraberliğe vurgu yapan Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan "Bizi yıkamayacaklar, artık eski Türkiye yok" ifadelerini kullandı. Başkan Ercan "FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yükselen Milli birlik ve beraberlik ruhu sınır ötesi operasyonlar sayesinde zirve yaptı. Bizler bugün o ruh ile bir aradayız" dedi. Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk şehidi olan Musa Özalkan'ın baba evinin Sincan'da olduğunu anımsatan Başkan Ercan, "Mehmetçiklerimizin yanında olduğumuzu göstermek için buradayız" dedi.

BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna da şehitleri rahmet ve minnetle andı. Başkan Tuna" Bugün hep beraber birlikte Afrin'de Fırat'ta ve vatanın her köşesinde canını veren şehitlerimiz için bir aradayız. Ben bu duygu yüklü programı hazırlayan Sincan Belediye Başkanımız Murat Ercan'a teşekkür etmek istiyorum. İnşallah birliğimiz, dirliğimiz devam edecek. Bütün şehitlerimizden Allah razı olsun, gazilerimize acil şifalar diliyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN