Taha’nın rövanş hırsı

Olimpiyat şampiyonu Taha Akgül, geçen yıl Dünya Şampiyonası finalinde yenildiği Gürcü sporcu Geno Petriashvili’den rövanşı almak istiyor

Taha’nın rövanş hırsı

Amerika kıtasında önce olimpiyat şampiyonu Snyder ile ABD'de ikili kamp yapan, daha sonra Küba'da turnuvaya katılan Taha, Türkiye'ye memnun döndü. Kariyerinde 5 Avrupa, 2 dünya ve bir olimpiyat şampiyonluğu bulunan Taha, ABD'li güreşçi Snyder ve antrenörünün kendilerini çok iyi ağırladığını belirterek, misafirperverlikleri için onlara teşekkür etti. Antrenman partneri problemi yaşadığı için ABD'de kendisi gibi olimpiyat şampiyonu Snyder ile çalışan milli güreşçi, "Gitmeden önce kampın faydalı olacağını düşünüyorduk. Öyle de oldu. 12-13 gün boyunca minder üzerinde güreş antrenmanı yaparak kampımızı geçirdik. Üzerlerine düşen her şeyi yaptılar. Bizi son derece memnun ettiler. Biz de antrenmanlarda tam anlamıyla kendimizi yüzde 100 verebildik" diye konuştu.

BİZE DUA EDİN
?Taha
, tüm çalışmaları Rusya'da 30 Nisan-6 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'na yönelik yaptıklarını dile getirerek, geçen yıl Dünya Şampiyonası finalinde yenildiği Gürcü sporcu Geno Petriashvili'den rövanşı almak istediğini vurguladı. Sıkletinde son Avrupa şampiyonu olan Taha, "İnşallah, kaza bela olmaz. Milletimiz bize dua etsin" dedi.

BİZE ULAŞIN