Yardım ordusu yola koyuldu

Keçiören Belediyesi öncülüğündeki 22 kişilik ekip Afrin’deki 2 okulda tadilat yapacak. Ayrıca bölgedeki çocuklar için parklar inşa edilecek

Yardım ordusu yola koyuldu

TSK'nın Afrin'de başlattığı Zeytin Dalı Harekatı devam ederken Mehmetçiğe ve Afrin halkına tüm Türkiye'den çığ gibi destek gidiyor. Mehmetçik'in başarılı operasyonları sayesinde bölgedeki teröristlerden arındırılan köyler, Keçiören Belediyesi öncülüğünde STK'lar ve bazı okulların desteğiyle yeniden inşa edilecek. Muradiye ve Çağrı Koleji, Göçmen Hakları ve Sosyal Uyum Derneği Gönüllüleri destekleriyle Keçiören Belediyesi önderliğinde Afrin'de kurtarılan köylerdeki 2 okulun tadilatı yapılacak.

YARDIM TIR'I DA BULUNUYOR
Malzemelerle birlikte Afrin'e giden 22 kişilik ekip, kırtasiye ve kıyafet yardımının yanı sıra çocuklar için oyun parkı ve sosyal hizmet merkezi de yapacak. Kalaba Meydanı'nda Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak tarafından uğurlanan ekibe yardım TIR'ı da eşlik edecek. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak buradaki konuşmasında, "Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğindeki operasyonun 41.gündeyiz. Operasyonda şehit olan askerlere rahmet, gazilere acil şifalar diliyoruz" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN AK: YARALAR SARILACAK
?
Başkan Ak ayrıca, "Terör tehdidini ortadan kaldırmayı amaçlayan harekatı halkımız destekliyor. Askerlerimiz zorlu koşullarda tek bir sivilin burnunun kanaması için elinden geleni yapıyor. Huzur ve güven ortamından memnun Afrin halkı. Keçiören Belediyesi olarak Azez'e gıda ve kışlık yardım yapmıştık. 22 kişilik uzman rakibimiz Afrin'in yeniden inşası için yola çıkıyor. Bölgenin gündelik hayatına dönmesi için mühendis, tekniker ve uzman arkadaşlarımız bölgeye gidecek. Çocuklar için park yapılacak. Ekipteki uzmanlar terörden temizlenen bölgelerde yaraları saracak. Desteğimiz tamdır… Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin… Allah yar ve yardımcıları olsun" dedi. Başkan Mustafa Ak'ın konuşmasının ardından 20 araçlık Afrin konvoyu yola çıktı.

BİZE ULAŞIN