Ötleşlerin kirli oyunları son buldu

Şubat ayında başkentte çökertilen Türkiye’nin en büyük uyuşturucu çetelerinden olan Ötleşlerin kirli defterindeki şifreler deşifre edildi

Ötleşlerin kirli oyunları son buldu

Ankara'da uyuşturucu ticaretinin yüzde 40'nı yöneten ve aylık geliri yaklaşık 2,5 milyon TL olan Ötleşler çetesine yönelik Narkotik Şube Müdürlüğü tarafından 3. dalga operasyonu gerçekleştirildi. Suç örgütüne yönelik 2 Şubatta ilki yapılan operasyonunun üçüncü ayağıyla birlikte toplamda 92 örgüt üyesi yakalandı. Aralarında daha önceden gözaltına alınıp serbest bırakılan ve çetenin çektiği video klipte de oynayan İzmirli sanatçı Barış K. ile birlikte 10 zanlı iki gün önce eş zamanlı yapılan operasyon ile yakalanarak adliyeye sevk edildi. Ankara Narkotik polisi 2. Dalga operasyonunda Ötleşler çetesinin hesap defterini ve muhasebecisini de yakalamıştı. Örgütün gelir ve giderlerinin tutulduğu hesap defterine kaydedilen şifreleri tüm ayrıntılarıyla deşifre eden polisler firari silah kaçakçısını da yakaladı. Turgutlar ile Ötleşler arasında silah alışverişini sağladığını tespit edilen Taner Ö. de son operasyonda gözaltına alındı.

GECEKONDUDA SİLAH SAKLADILAR
?
Örgütün silah tedarikinin bir ayağının bir kadın tarafından gerçekleştirilmesi dikkat çekti. Silahları gecekondudaki evinde sakladığı tespit edilen 46 yaşındaki Sündüz isimli kadın da son operasyonda gözaltına alındı. Gelir gider defterinde Sündüz'ün kira giderlerinin dahi yer aldığı ve dönem dönem bu kadına ödemeler yapıldığı öğrenildi. Hasımlarına korku salmak, cezaevindeki mahkûmlara moral vermek için çektirdikleri klipte, "Arif ve Yavuz Ötleş'e tesekkürler" yazısını fark eden emniyet yetkilileri, Ötleşler'in bütün kirli oyunlarını açığa çıkarmıştı.

BİZE ULAŞIN