Çankaya’dan güçsüz destek

ÇANKAYA Belediye Başkanı Taşdelen, SABAH Ankara’nın haberi üzerine A.Gücü’ne destek kararı aldı. Camianın yetersiz bulduğu desteğin artırılması için AK Parti’nin verdiği önerge ise reddedildi

Çankaya’dan güçsüz destek
SABAH YAZDI YARDIM GELDİ
Ankaragücü'ne beklenen yardımı bir türlü yapmayan Çankaya'yı geçtiğimiz ay SABAH Ankara gündeme getirmişti. Bunun üzerine Çankaya Belediyesi mart ayı Meclisi'nde Ankaragücü'ne 200 bin TL'lik yardım kararı aldı. Meclis'teki AK Parti Grubu yapılan yardımın yetersiz olduğu belirtti ancak teklifleri reddedildi. Spor Toto 1. Lig'de maddi imkânsızlıklara rağmen büyük bir özveriyle mücadele eden ve şampiyonluğun en önemli adayı olan Ankaragücü'ne ocak ayında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna'nın talimatı ile 3 milyon TL destek verildi. Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kararın onaylanmasının ardından Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen sosyal medya hesabından, "Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Ankaragücü'ne yardımı oybirliği ile kabul ettik. Biz de önümüzdeki ay karar alıp yardımda bulunacağız" açıklamasında bulunmuştu.

AK PARTİ ÖNERGE VERDİ
Ancak Taşdelen, Çankaya Belediye Meclisi'nin şubat ayı toplantı gündemine Ankaragücü'ne yardımla ilgili bir madde koydurmamıştı. Meclis'teki AK Parti Grubu, Ankaragücü'ne maddi yardım yapılması için önerge verdi. AK Partililerin önergesi incelenmek üzere Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü'ne havale edildi. Tüm bu gelişmeler ise SABAH Ankara tarafından gündeme getirilmişti ve Çankaya Belediyesi'nin bu tutumu tepki çekmişti.

TATMİN ETMEDİ
Yaklaşık bir ay boyunca çalışma yapan Çankaya Belediyesi, AK Parti'nin önergesi üzerine Ankaragücü'ne 200 bin TL yapılması için mart ayı Belediye Meclisi'ne yazı gönderdi. 200 bin TL'yi az bulan AK Parti Grubu yardım miktarının artırılmasını talep etti. Ancak CHP Grubu imkânların bu kadar yardım yapmaya el verdiğini belirterek teklifi reddetti. Bunun üzerine 200 bin TL'lik yardım oybirliği ile kabul edildi. Bütçesi diğer ilçe belediyelerine oranla 2-3 kat daha fazla olan Çankaya Belediyesi'nin 200 bin TL'lik yardım yapması Ankaragücü camiasını tatmin etmedi.

YİĞİNER'İ AĞIRLADI
Önceki gün Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner'le beraberindeki heyeti makamında konuk eden Alper Taşdelen, "Ankaragücü Ankara'nın önemli bir markası, hepimizin sahip çıkması gerekli" ifadelerinde bulundu. Ankaragücü'nün köklü bir takım olduğunun altını da çizen Taşdelen, "Ankaragücü'nün bir özelliği de Kurtuluş Savaşı'na verdiği destektir. Biz de kararımızı aldık ve Ankara kulübü olan Ankaragücü'ne 200 bin lira maddi destekte bulunacağız" dedi.
BİZE ULAŞIN