Pursaklar 10 yaşında

Başkentin en genç ilçesi olan ve büyük değişimiyle dikkat çeken Pursaklar, 10’uncu yılını doldurdu. Belediye Başkanı Çetin “Pursaklar Ankara’nın tebessüm eden yüzüdür” dedi

Pursaklar 10 yaşında
Pursaklar Belediye Başkan Selçuk Çetin, her yıl yaklaşık 5 bin nüfus artışı yaşanan ve 'Türkiye'nin Tebessüm Şehri' sloganıyla anılan Pursaklar'da son 10 yılda yaşanan değişimi SABAH Ankara'ya anlattı. AK Parti'nin kuruluşunda Ankara İl Yönetim Kurulu Üyesi Teşkilat Birimi Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan ve 2004 yılında Pursaklar'dan Belde Belediye Başkanı seçilen Selçuk Çetin, yaptığı hizmetlerle Pursaklar'a büyük bir dönüşüm yaşattı. Yeni imar planları ve sosyal kültürel projelerle dikkatleri çeken Pursaklar, 2008'de ilçe oldu.

İLÇENİN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ
Pursaklar Belediye Başkanlığı görevini üç dönemdir sürdüren Selçuk Çetin, imar planlarındaki revizyonla beton yığını olan Pursaklar'ı yaşanılabilir bir yer haline getirdi. 14 yılda 120'nin üzerinde park yaparak kişi başına düşen yeşil alan oranı Avrupa standartlarının üstüne çıkarttı. İlçede uygulanan Selçuklu ve Türk mimarisiyle tasarlanan projeler ise Pursaklar'ın çehresini değiştirdi. Başkan Çetin, "Pursaklar Belediyesi olarak, medeniyet değerlerimizi yaşatan, insanı ve kültürü öne çıkaran, çevreci belediyecilik anlayışını benimseyerek hizmet veriyoruz. Kadim geleneğimizin yaşatılması, kültürel hayatın zenginleştirilmesi, eğitim imkânlarının iyileştirilmesi, sanat faaliyetlerinin yaygınlaştırılması, sportif hizmetlerin çoğaltılması, alt ve üst yapının hayatı daha da kolaylaştırması için gece gündüz çalışıyoruz. Bizler, Pursaklar Belediyesi olarak sosyal ve kültürel belediyeciliği benimsiyoruz" dedi Çetin şöyle konuştu: "Bizler 2004'te bu göreve talip olduğumuz ilk günden şu ana kadar, milli ve manevi değerlerimizi yaşatmak, bunu yeni nesillere öğreterek geleceğimizi inşa etmek gayreti içinde olduk. Türkiye'de 'ilk'lere imza atarak özgün projeler geliştirdik. Hamdolsun Pursaklar'daki hizmet kalitesi hem devlet büyüklerimizin hem de ilçemizin ziyaretçileri tarafından takdir görüyor. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, ilçemizi ziyaretlerinde 'Pursaklar sürekli değişiyor. Her gelişimde bir başka görüyorum. Bu bir zihniyetin eseridir' diyerek, ilçemizin yükselen değerini ve sürekli gelişimini teyit etmiş oldular. Bizler bu değişimi sağlarken, medeniyet değerlerimizi koruyor, hatta daha da güçlü kılacak hizmetler yapıyoruz."

ÖZGÜN PROJELER
Başkan Çetin, "Bir şehrin iyi bir markaya sahip olması için, ayırıcı bir özelliğe sahip olması gerekiyor. Bizler marka olacak değerlerin ve niteliklerin ortaya çıkartılması, desteklenmesi ve geliştirilmesi için büyük çaba gösteriyoruz. Bunlara örnek verecek olursak; Hoş Geldin Küçük Hemşerim, Nezaket Okulu, Down Sendromu Eğitim Merkezi, Kitaplar Devletten Kırtasiyeler Belediyeden, Dede ve Torun Evleri, Dedeler ve Neneler İkinci Bahar Koşusu, Ankara Kedisi Güzellik Yarışması, Şehir Araştırmaları Kütüphanesi, Uluslararası Şehircilik Çalıştayları, Tebessüm Sineması. Bunların hepsini bünyesinde toplayan 'Tebessüm Şehri' markası, Türkiye'de ilk ve tek olarak Pursaklar'da hayat bulmuştur" dedi.

BİRLİKTE GELECEĞE TAŞIYACAĞIZ
Çetin şöyle konuştu: "Yeni bir ilçe olmamız nedeniyle eksiklerimiz çoktu. Hamdolsun bu eksiklerin hepsini birer birer giderdik. Kültür merkezleri, spor salonları, hanım evleri, nezaket okulları, sağlık ocakları, ağız diş sağlığı merkezi, yüzme havuzu, parklar, yollar... En son hastane ihtiyacımız vardı. Çok şükür bitmek üzere. Yakında hizmette olacak. Hep birlikte Pursaklar'ı geleceğe taşıyacağız."
BİZE ULAŞIN