Büyükelçiliğe anlamlı mesaj

ABD Büyükelçiliğinin tam karşısında yer alan ASO binasına dev bir Türk bayrağı asıldı. Cesur ve anlamlı mesajda büyük harflerle yazılan “Hiçbir güç” ifadesi dikkat çekti. Dev bayrak çevredeki vatandaşlar tarafından alkışlandı

Büyükelçiliğe anlamlı mesaj

Ankara, Suriye'de yedi düvele karşı göğsünü siper eden Mehmetçiğe olan desteğini her fırsatta gösteriyor. Son olarak Ankara Sanayi Odası (ASO) ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nin hemen karşısında yer alan hizmet binasına astığı dev Türk bayrağı ile Zeytin Dalı Harekatı'na olan desteğini bir kez daha ortaya koydu. Hayli anlamlı bir mesajın yer aldığı bayrağın üzerinde "HİÇBİR GÜÇ terörle mücadelemizi engelleyemez. Bu millet darbeye, teröre geçit vermez. Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçiğimizin yanındayız" ifadesi bulunuyor.

"KALBİMİZ MEHMETÇİKLE"
Afişle ilgili olarak SABAH Ankara'ya konuşan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, "Ülkemizin, Suriye'nin bütünlüğünü tehdit eden ve oradaki masum insanlara zulmeden terör örgütleri PKK, DEAŞ ve diğer şer odaklarını ansızın vurduk, inşallah kökünü kazıyacağız. Tüm Türkiye gibi biz de Ankara Sanayi Odası olarak Zeytin Dalı Harekatı'nı destekliyoruz. Bizler her zaman Türkiye olarak birlik ve beraberlik içindeyiz. Kalbimiz kahraman askerlerimiz için atıyor. Bu operasyonla Türkiye terör örgütleri ve destekçilerine en güzel cevabı verdi. Allah'ın hıfs-ı emanı orada görev yapan askerlerimizin üzerine olsun. Ülkemizin bekası için şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum" şeklinde konuştu.

AMERİKA'YA TEPKİ ARTIYOR
Geçtiğimiz ay, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nin bulunduğu Nevzat Tandoğan Caddesi'nin ismi "Zeytin Dalı" olarak değiştirilmişti. Meclis'te oy çokluğuyla alınan bu kararla ABD'ye verilen anlamlı mesajın ardından tepkiler devam etti. İzmir Caddesi'nde bulunan Amerikan Pasajı'nın ismi de "Zeytin Dalı" olarak değiştirildi. ASO'nun hizmet binasına astığı Türk bayraklı afiş de ABD'nin teröre verdiği desteğe duyulan tepkinin son halkası olarak kayda geçti.

BİZE ULAŞIN