Taraftar-takım el ele Süper lig’e

Ligde şampiyonluğa aday gösterilen takımların da alıp başını gidemediğini belirten Yiğiner, “Takım olarak, taraftar olarak el ele verip hak ettiğimiz yere çıkacağız” dedi

Taraftar-takım el ele Süper lig’e

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner SABAH Ankara'ya özel açıklamalarda bulundu. İlk olarak genel bir değerlendirmede bulunan Yiğiner, "Geçmişi bir kenara koyup bunlardan ders çıkaracağız. Kaybettiğimiz maçlardaki eksikliklerimizi gidereceğiz" diye konuştu. "Lig'in 2.yarısına iyi başlayamadık. İlk devrede ki sermayeyi yiyoruz" diyen Yiğiner, "İyi başlayamadık, sonra düzeldik. Seri galibiyetlerle bayağı bir puan topladık. Ama ne hikmetse 2.yarı bir türlü iki maç üst üste kazanamadık. Dolayısıyla bayağı bir gerileme var bizde. Futbolcularımız da yorgunluğu olan arkadaşlarımız da gözüküyor. Tabi futbol hata oyunu. Bizim de eksiklerimiz takım olarak muhakkak oluyor ki rakiplere göre. Kaybediyoruz. Biraz futbol şansımız geçmiş olduğumuz maçlara baktığımız zaman top bizi sevmedi. Futbol şansımızın da olmadığını söyleyebiliriz" ifadelerini kullandı. Avantajlarının olduğunu söyleyen Yiğiner, bu kadar puan kaybedilmesine rağmen şampiyonluğa aday gösterilen takımların da puan kaybettiğine dikkat çekerek, "Bir avantajımız var. Bu kadar puan kaybetmemize rağmen bizimle birlikte şampiyonluğa aday gösterilen takımlar da puan kaybediyor. Bu anlamda bu da bizim tesellimiz oluyor. Rakiplerimiz alıp başını gidemiyor. Bu ne demek lig'de herkes herkesi yenebiliyor" şeklinde konuştu.

COŞKULU, CESARETLİ
Perşembe günü çıkacakları Adana maçını değerlendiren Yiğiner şöyle devam etti: "Futbolcular ve hocalarla birlikte hazırlanacağız. Adana maçında seyircimizin desteğiyle birlikte burada biz yine camiamızı taraftarlarımızı takımımıza desteğe davet ediyoruz. Taraftarlarımızın desteğini arkamıza alarak 3 puanı buradan almamız lazım. Sabırlı olacağız. Coşkulu oynayacağız. Cesaretli oynayacağız. Geçen sene de kolay olmadı. Bu sene de kolay olmayacağı belli. Ama Allah'ın izniyle biz inancımızı hiçbir zaman yitirmedik. Zaten bir dönerse bu kısmet, bu şans bize bir dönerse gider. Biz 2 maçı bir alsak zaten rahatlarız, arkası gelir."

"HAK ETTİĞİMİZ YERE ÇIKACAĞIZ"
"Bundan sonra her maç bir final havasında geçecek" diyen Başkan Yiğiner, "Bolu maçında kaybettik. Bizim yapmamız gereken geçmişi bir kenara koyup bunlardan ders çıkaracağız. Kaybettiğimiz maçlardaki eksikliklerimizi gidereceğiz. Elimizde daha farklı bir futbolcu yok. Bu futbolcu kadrosuyla birlikte biz şampiyonluğu yakalamaya çalışacağız. Kadro derinliğimizin olmaması bizi zorluyor. Kart cezalısı, sakat oyuncularımızın olması, hocanın istediği şekilde tam anlamıyla sahaya istediği dizilişi yapamıyor. Dolayısıyla arayışlar içerisinde. Bana göre bu böyle gitmeyecek düzelecek. Daha 9 maç var. 9 tane final. Artık bundan sonra her maç bir final havasında geçecek" diye konuştu. Kenetlenmede bir sıkıntımız yok diyen Yiğiner, "Burada taraftarımızın desteği çok önemli. Taraftarımız işin hakkını veriyor. Geçen sene olduğu gibi bu sene de hiçbir deplasmanda yalnız bırakmıyor. Bizim yapmamız gereken birlik beraberlik içerisinde hocamıza futbolcularımıza sahip çıkacağız. Onlara moral vereceğiz takım olarak, taraftarlar olarak. Ve hak ettiğimiz yere çıkacağız. Daha çok çalışacağız. Bir şey kaybedilmiş değil" dedi.

BİZE ULAŞIN