Tüm Ankara’ya örnek olacak

Gülseren-Anayurt’taki dönüşümü anlatan Mamak Belediye Başkanı Akgül, “Projemizin bölgeye kazandıracağı yeni imaj tüm Ankara’ya örnek olacak” diye konuştu

Tüm Ankara’ya örnek olacak

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve TOKİ Kentsel Yenileme Dairesi Başkanı Gürol Konyalıoğlu, Gülseren-Anayurt mahallelerindeki kentsel dönüşüm projesiyle ilgili mahalle sakinlerini bilgilendirdi. Anayurt Mahalle Muhtarlığı'nda gerçekleşen toplantıda konuşan Başkan Akgül, "5 etap ve 5260 konuttan oluşan Gülseren-Anayurt Kentsel Dönüşüm projemizin bölgeye kazandıracağı yeni imaj, tüm Ankara'ya örnek olacak. Hızla devam eden projede amacımız biran önce siz hak sahiplerine evlerini teslim etmek" dedi.

"TERCİH EDİLEN BİR PROJE"
Gülseren-Anayurt Kentsel Dönüşüm Projesi'nin yüzde 21'i konut, yüzde 57''si yeşil alan, yüzde 22'sinin yol ve sosyal donatı alanı olması nedeniyle tercih edilen bir çalışma olduğunu belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Türkiye'de kentsel dönüşüm projeleri ortalama 9 yılda tamamlanıyor. Biz bu süreyi minimize ederek vatandaşlarımızın biran önce evlerine kavuşması için TOKİ Başkanımız ve yetkililerle sürekli istişarelerde bulunuyor, bunların neticesinde de sizleri bilgilendiriyoruz" diye konuştu.

"HER DAİRE KALİTELİ"
?
Anayurt ve Gülseren mahallelerinde dönüşümle çarpık yapılaşmanın önüne geçilerek, depreme dayanıklı modern konutların inşa edildiğini ifade eden TOKİ Kentsel Yenileme Dairesi Başkanı Gürol Konyalıoğlu, "Bütün dairelerimiz fen ve sanat kurallarına uygun şekilde yapılıyor. Her daire aynı kalite ve aynı işçilikle inşa ediliyor" dedi.

ÜÇÜNCÜ ETAPTAKİ 392 KONUT BİR AY İÇİNDE TESLİM EDİLECEK
1. Etap kapsamında 688 konut hak sahiplerine teslim edildi. 3. Etap kapsamında 392 konutun kuraları çekildi ve 1 aya kadar teslim edilmesi planlanıyor.
2. Etap ve 4. Etap kapsamında inşaatı süren bin 759 konutun 2018 yılı sonuna kadar teslim edilmesi hedefleniyor.
5. Etap kapsamında yaklaşık 500 konutun ihale hazırlığı devam ediyor. Proje kapsamında 3 adet okul ve 1 adet caminin inşaatları devam etmekte olup 2018 yılı sonuna kadar hizmete sunulması planlanıyor.

BİZE ULAŞIN