‘Annem miras istemiyordu’

Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden halk ozanı Ayten Gülçınar’ın oğlu Fahrettin Gencer, annesinin miras talebinin olmadığını ifade etti

‘Annem miras istemiyordu’
Ayten Gülçınar, Dünya Kadınlar Günü'nden 3 gün önce imam nikâhlı eşinin oğlu tarafından düzenlenen silahlı saldırı sonucu evinin önünde hayatını kaybetti. Gülçınar'ın oğlu Fahrettin Gencer, annesinin ve annesinin imam nikahlı eşinin cinayet zanlısı Hüseyin Böke tarafından bir yıldır defalarca tehdit edildiğini söyledi. Zanlı Böke'nin 'Daha öldüreceğim insanlar var, hepsini öldürdükten sonra polise teslim olacağım' dediği iddia edildi. Ankara Cinayet Büro Amirliği ekipleri zanlıyı Sincan'da suç aleti ile gözaltına aldı.

İKİNCİ BAHAR SON BULDU
Cinayet zanlısı Hüseyin Böke, babasına ve halk ozanı eşi Ayten Gülçınar'a evlerinin önünde pusu kurdu. Yüzünü kar maskesi takarak gizleyen Böke, babası Halil Böke ve ve Ayten Gülçınar'a onlarca kurşun yağdırdı. Ünlü halk ozanı Gülçınar olay yerinde hayatını kaybederken ağır yaralı eşi ise hastanede yaşam savaşı veriyor. Böke'nin cinayet sabahı çifte tehdit mesajları attığı polis tarafından tespit edildi.

YARDIMSEVER BİR KADINDI
6 Mart'ta Ankara Cimşit Mezarlığı'na defnedilen sevilen halk ozanı Gülçınar'ın yaşarken "Benim değerimi ölünce anlayacaklar" sözü yürekleri sızlattı. Küçük yaşta babasının zoruyla ilk evliliğini gerçekleştiren Gülçınar'ın acılarla dolu hayatını anlatan oğlu Fahrettin Gencer, "Yardımsever, vatansever, hayat dolu bir kadındı. Kendi ayaklarının üzerinde duran güçlü bir kadındı. İkinci baharını yaşarken korkunç şekilde hayatını kaybetti, bizi yalnız bıraktı" diye konuştu. önemli bir de ğerdi Dünyada yaşanan kadın cinayetlerini ve kadına yönelik şiddeti kınadıklarını belirten Ayten Gülçınar'ın oğlu Fahrettin Gencer, "Şiddet, cinayet ve taciz olaylarına karışanların hepsi hak ettiği cezayı alsın. Kadınlarımıza dokunmasınlar. Annem tüm Türkiye için önemli bir değerdi" dedi.

TÜRKİYE'Yİ TEMSİL EDECEKTİ
Ayten Gülçınar Türkiye'yi temsil etmek üzere UNESCO'dan davet de aldığı öğrenilirken oğlu Gencer, Hüseyin Böke'nin babasından istediği mal ve mülkü alamadığı için sürekli tehditler savurduğunu dile getirdi. Gencer, annesinin maddi durumunun iyi olduğunu, dini nikahlı eşiyle resmi nikâh yapılacağı zaman da evlilik sözleşmesi imzalayıp kendisinden hiçbir mal varlığı talep etmeyeceğini ifade etti.
BİZE ULAŞIN