Başkentin efeleri

Voleybolda Efeler Ligi Play-off çeyrek final ikinci maçlarında Halkbank ve Ziraat Bankası başkentte ağırladığı rakiplerini mağlup etti

Başkentin efeleri
Voleybolda Efeler Ligi Play-off çeyrek final ikinci maçında Halkbank Afyon Belediyesi Yüntaş'ı 3-1 yenerek, seride durumu 2-0'a yaptı ve yarı finale çıktı. Karşılaşmaya köşelerden bulduğu sayılarla başlayan Halkbank, Burutay'ın servisleri ve arkadan gelerek ortadan yaptığı hücumlarla sayılar üretti. Savunmada yetersiz kalan ve manşet sorunu yaşayan rakibi karşısında teknik molaya 12-10 önde giren mavi-beyazlı ekip, hücum yapmak için çok boş alan buldu ve tüm pozisyonlardan sayı üreterek seti 25-19 aldı. Halkbank, 2. sete 4-0'lık seriyle başladı. İyi servis kullanan başkent ekibi, Burutay ve Petric'in etkili hücumuyla teknik molaya 12-7 önde girdi. Kadroyu gençleştirerek Loh ve Abdullah Çam'ı oyuna sokan ev sahibi takım, oyundaki üstünlüğünü devam ettirdi ve seti 25-14 kazandı.

YARI FİNAL E YÜKSELDİ
3. sete basit hatalarla başlayan Afyon Belediyesi Yüntaş karşısında Halkbank, Petric ve Hernandez'in aldığı sayılarla teknik molaya 12-11 önde girdi. Konsantrasyon sorunu yaşayan ve basit hatalar yapan Halkbank karşısında direnci artan Afyon Belediyesi Yüntaş, seti 25-23 kazanarak skoru 2-1'e getirdi. Başkent ekibinin, 3. setteki teknik molanın ardından yaşamaya başladığı manşet problemi dördüncü setin başında da devam etti. Halkbank, son bölümlerinde rakibinin oyunda kalamadığı seti 25-19 kazandı. Halkbank bu galibiyetle yarı finale yükselen ekip oldu.

MAÇ YARIN
İstanbul ekibi, 3. sette teknik molaya 12-11 önde girdi. Hücum ve savunma organizasyonunda problem yaşayan İstanbul ekibi karşısında yabancı oyuncuları Kurek, Antonov ve Konarsiki ile etkili olmaya devam eden Ziraat Bankası, seti 25- 21 maçı da 3-0 kazanarak seriyi 3. maça taşıdı. Serideki ilk maçı İstanbul Büyükşehir Belediyespor sahasında 3-2 kazanmıştı. Play-off'ta yarı finale yükselecek takım yarın Ankara'da oynanacak karşılaşmanın ardından belli olacak.

KUREK İLE ETKİLİ OLDU
BİR diğer beşkent temsilcisi Ziraat Bankası ise, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u 3-0 yenerek, seride durumu 1-1'e getirdi. Karşılaşmaya iyi başlaşan ev sahibi ekip, Ulaş Kıyak'ın yönlendirdiği ataklarda file önünde Kurek ile etkili oldu ve teknik molaya 12-10 önde girdi. Uzatmaya giden seti Halkbank, Kurek'in etkili oyunuyla 28-26 kazandı. Karşılıklı sayılarla devam eden 2. sette İstanbul ekibi, 10-8 gerideyken ilk molasını aldı. Teknik molaya 12-10 önde giren Ziraat Bankası, 16-12'de ikinci molasını aldırdığı İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşısında ortadan Emre Savaş ile bulduğu sayılarla seti 25-16 alarak, skoru 2-0 yaptı.
BİZE ULAŞIN