Mehmetçiğe duygu yüklü mektuplar

Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Okulları öğrencileri, Zeytin Dalı Harekâtı’nda Afrin’de görev yapan Mehmetçiğe moral vermek amacıyla mektup gönderdi

Mehmetçiğe duygu yüklü mektuplar

Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Okulları öğrencileri milli konulara ne kadar duyarlı olduklarını göstermek için Afrin'de görev yapan Mehmetçiğe yazdıkları mektupları gönderdi. Okul öğrencileri ve öğretmenleri Afrin'deki Mehmetçiğe bir nebze olsun destek olabilmek, onların morallerini yükseltebilmek amacıyla duygularını yazıya aktardı.

MENDİLE YAZDILAR
Resim öğretmenleri eşliğinde Kurtuluş Savaşı'ndaki şuur ve inançla o dönemin şartlarındaki gibi duygularını ifade eden mesajları mendillere yazıp kumaştan keselere sardılar. Okulun müzik öğretmeni eşliğindeki bir grup öğrenci ise 'Eledim Eledim Höllük Eledim' türküsünü seslendirerek Mehmetlere armağan etti. Gazili öğrencilerin Mehmetçikler için yazdıkları mektuplar Zeytindalı Harekâtı'na katılan birliklere ulaştığını bildiren okul yönetimi, kahraman askerlerin, Gazi Üniversitesi Vakfı Özel Okulları'ndan gelen duygu yüklü mektupları okuduktan sonra çok mutlu olduklarını ifade ettiklerini ve selamlarını gönderdiklerini bildirdiler. Yapılan açıklamada, "Öğrencilerimizdeki vatanseverlik ve minnettarlık duygularının mektuplara yansıması bizlere de gurur verdi. Mehmetçiklerimizin mektupları okuduklarındaki güzel hisleri görmek bizleri de çok duygulandırdı" ifadelerine yer verildi.

BİZE ULAŞIN